16.01.2023 11:09

Seminář Tanec školám: Taneční mixpult

Tanec Praha zve na vzdělávací a tvořivý seminář určený pro taneční lektory pracující s dětmi, pedagogy taneční a pohybové výchovy na ZŠ a ZUŠ a studenty příslušných oborů zajímající se o práci s dětmi.

V pořadí 13. seminář představí inspirativní osobnost, německo-izraelského choreografa Liora Shneiora, který ve své práci často propojuje umění se vzděláváním a pracuje s dětmi i dospívajícími z různých sociálních skupin. Formou intenzivního workshopu seznámí účastníky s originální metodou tanečního mixpultu, inspirovanou Maike Plathovou, která umožňuje taneční tvorbu mladým lidem i bez nutnosti tanečního vzdělání (2. stupeň ZŠ).
Zajímavou osobností pro konzultaci v oblasti pedagogiky bude na semináři Karin Korčáková, učitelka v Montessori programu ZŠ Na Beránku. Ta účastníkům přiblíží možnosti komunikace mezi učitelem a dítětem a partnerský přístup ve výchově, i v složitějších situacích v rámci třídního kolektivu.

Seminář je součástí projektu Tanec školám, který přináší od roku 2006 dětem do škol kreativní pohybovou výuku, kterou školy mohou zařadit například v rámci doplňujícího předmětu Taneční a pohybová výchova (TPV). Semináře nezajišťují kvalifikaci lektorů TPV, ale zaměřují se primárně na doplňující poznatky a nové inspirace, které mohou obohatit výuku a vůbec tvořivou pohybovou práci ve větším dětském kolektivu.

KDY: 21. - 22. 1. 2023
KDE: Studio Krenovka, Husitská 22, Praha 3
ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 1800 Kč  | student*ka: 1000 Kč
PŘEDBĚŽNÝ HARMONOGRAM:
21. ledna 9.00 – 18.30
22. ledna 9.00 – 14.30

PŘIHLAŠOVÁNÍ: Vyplňte prosím formulář zde

VÍCE INFO: martina.filinova@tanecpraha.eu


Lior Shneior o kreativní metodě taneční mixpult:
Taneční mixpult (mixér) je sadou velkých karet, které mají za cíl přiblížit tanec každému, kdo má zájem experimentovat s tancem a choreografickými metodami bez nutnosti jakéhokoli tanečního vzdělání. Studenti se jejich pomocí sami stávají režiséry/choreografy.

Metoda vznikla díky spolupráci s divadelní pedagožkou Maike Plathovou, která koncept „mixpultu“ vyvinula a již dříve publikovala několik sad karet s různými tématy. Ve své práci se Maike Plathová zaměřuje jak na participativní tvorbu s teenagery, tak na koncept „open Knowledge“ (sdílené znalosti), který je esencí „tanečního mixpultu“.

„Mixpult“ je skvělou technikou pro každého, kdo rád experimentuje s taneční kompozicí.

Na přední straně každé karty je klíčové slovo označující nějaký pohyb nebo choreografický prvek. Na zadní straně karty je vysvětlení tohoto prvku. Karty se následně rozloží na zem a studenti s nimi mohou samostatně experimentovat a vytvářet vlastní choreografie.

Zmíněné metody jsou založeny na zkušenostech, které Lior Shneior získal jako lektor pohybu a choreografie, kdy učil studenty, jak pracovat s tanečními a choreografickými prvky.

Díky této praxi vyvinul vlastní metody pro práci s taneční kompozicí a choreografické techniky v různých kontextech.

Autor článku: převzato z: https://divadloponec.cz/