15.08.2022 14:40

Setkání mladých amatérských divadelníků (S.M.A.D.) – Dílna Šrámkova Písku – Šumperk 2022

Od 12. do 21. srpna 2022 se v malebném městě Šumperku uskuteční Setkání mladých amatérských divadelníků (S.M.A.D.) – Dílna Šrámkova Písku – Šumperk 2022, kde se každoročně setkávají mladí lidé z celé republiky s aktivním zájmem o divadlo. 

Seznamují se zejména s netradičními a hraničními obory a tendencemi amatérského divadla, s prací výrazných osobností naší i zahraniční divadelní sféry. Setkání je doprovázeno inspirativními vystoupeními amatérských souborů a dalšími akcemi. Na programu je hodnocení vlastní práce i předávání praktických zkušeností. Veřejná závěrečná prezentace začíná v Divadle Šumperk v sobotu 20. 8. 2019 v 19.00 společným vystoupením všech tříd.

V letošním roce proběhnou v Šumperku následující dílny:

TŘÍDA A – HERECTVÍ V AUTORSKÉM DIVADLE – TÉMA: DOBRODRUŽSTVÍ
Lektoři: ANDREA BERECKOVÁ a PETR UHLÍK – herci Činoherního studia Ústí nad Labem
Autorské divadlo.

TŘÍDA P – POHYBOVÉ DIVADLO
Lektor: LUKÁŠ ŠIMON – mim, herec, pedagog a choreograf
Pohybové představení od A do Z s použitím klaunerie, pantomimy a cirkusových disciplín.

Třída V – Richard III.
Lektorka: VIKTORIE ČERMÁKOVÁ – herečka a režisérka
Třída zaměřená především na herectví.

Akci pořádá NIPOS, útvar ARTAMA, pod záštitou ministra kultury z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a města Šumperk a ve spolupráci se Společností amatérské divadlo a svět, z. s., Divadlem Šumperk a Střední zdravotnickou školou v Šumperku.

Kontakt:
Karel Tomas
NIPOS
T: 778 702 378
E: tomas@nipos.cz

Alena Crhová
NIPOS, útvar ARTAMA
T: 604 569 781
E: crhova@nipos.cz

Autor článku: převzato z: https://www.mkcr.cz/

Setkání mladých amatérských divadelníků (S.M.A.D.) – Dílna Šrámkova Písku – Šumperk 2022

Amatérské divadlo

28.02.2024

Přehlídka Mrštíkovo divadelní jaro 2024

Vážení přátelé a příznivci divadelního dění v Boleradicích. V měsíci dubnu čeká náš divadelní spolek největší akce sezóny, a to 5. ročník  přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro (MDJ). Od středy 17. dubna do neděle 21. dubna bude zápolit devět divadelních souborů o postup na národní přehlídku: Sentický divadelní spolek, Divadlo Prkno Veverská Bítýška, Divadelníci Morkůvky, Divadelní soubor VITUS Syrovice, Divadelní soubor Pozpátku z Říčan u Brna, Divadelní uskupení OchOtnice z Otnic, Divadelní soubor AMADIS Popůvky, Spojené farnosti Zbraslav a Divadlo vřesinských ochotníků.

12.02.2024

67. ročník divadelní přehlídky Těškovické jaro

Divadelní přehlídka Těškovické jaro, která se koná již od roku 1956 se bude letos konat již po šedesátésedmé. Zahájení letošního ročníku bude v sobotu 24.2.2024 a vyvrcholí v měsíci květnu, domácí premiérou nového představení divadelního souboru Berani Těškovice, který udržuje a rozvíjí tradici ochotnického divadla již od roku 1897.

09.02.2024

Amatérští divadelníci míří i letos do Červeného Kostelce

Už 27. ročník přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla bude hostit od 15. do 18. února Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci. V letošním roce se během čtyř dnů představí celkem dvanáct inscenací divadelních souborů z Královéhradeckého a Pardubického kraje.