30.09.2004 00:00

Setkání se třemi americkými divadelními autorkami

Dne 4. října 2004 se v 15:00 v Eliadově knihovně v Divadle Na zábradlí uskuteční setkání s americkými divadelními autorkami Ellen Maddowovou, Ruth Margraffovou a Anne Washburnovou. Hovořit budou o současném americkém divadle i své vlastní autorské tvorbě. Uvádět bude Jiří Pokorný.

Dne 9. října 2004 pak na stejném místě proběhne česká premiéra scénického čtení hry Elleny Maddowové s názvem Malovaný had v namalovaném křesle. Režisérem bude Jiří Pokorný. Ellen Maddowová pobývý v Divadle Na zábradlí na měsíční stáži v rámci programu výměnných rezidenčních pobytů - Interplay. Tento projekt, jehož spoluorganizátorem je Divadelní ústav, realizuje výměnné pobyty amerických dramatiků a dramatiků ze tří východoevropských zemí - České republiky, Maďarska a Slovinska. O tom, který z českých dramatiků pojede na rezidenci do New Yorku není dosud rozhodnuto.

9. října 2004 v 19.00

Divadlo Na zábradlí – Eliadova knihovna

 

Ellen Maddow - Malovaný had v namalovaném křesle

(Painted Snake in the Painted Chair)

 

 

9. října 2004 se uskuteční česká premiéra scénického čtení hry současné americké autorky Ellen Maddow „Malovaný had v namalovaném křesle“ (Painted Snake in a Painted Chair) Představení se uskuteční v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí za účasti autorky,  a to v rámci projektu Divadelního ústavu v Praze, New Dramatists Associate Artists v New Yorku a Divadla Na zábradlí vzájemné výměny divadelních her českých a amerických autorů.

 

Křehká hra o křehkých vztazích šesti přátel a Mazlíčka Bernarda v domě plném tajemství, tapet a včel.

„Za dvacet let vstoupí do opuštěnýho domu malá holčička. Záclony budou zatažený, modrá barva oprejskaná. Rozsvítí baterku, prohlídne si nástěnnou malbu a řekne: Kdysi tu sedávali na pohovce, večeřeli, myli nádobí, zpívali a líbali králíka. Léta ubíhala a postupně odcházeli, až venku zbyly jenom ty stromy.“ 

 

Překlad Jiří Popel

Dramaturgie Ivana Slámová

Režie Thomas Zelinski

 

Hrají: Kristina Maděričová, Zdena Hadrbolcová, Ladislav Hampl, Natálie Drabiščáková, Jiří Ornest a Pavel Liška.

 

Autor článku: redakce