29.09.2021 08:08

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem uvede premiéru operety Čardášová princezna

V pátek  1. října  2021 v 19.00 hodin uvede Severočeské divadlo v Ústí nad Labem premiéru operety Čardášová princezna.

Jeden z největších operetních hitů „Čardášová princezna“ Emmericha Kálmána se vrací na jeviště ústeckého divadla. S roztančenými čísly „Vy, líbezná děvčátka, s tváří anděla“ či „To všechno láska, bláznivá láska“ patří mezi nesmrtelné. Čardášová princezna zaznamenala ohromný světový úspěch. Stala se rodnou sestrou Lehárovy Veselé vdovy, druhou nejhranější operetou v historii tohoto žánru, pravým bestsellerem i vděčným námětem pro film. Představovala vrchol Kálmánovy tvorby, protože v ní – jak to vyjádřil jeden kritik – spojil skladatel krásu maďarského folklóru s elegancí salónního valčíku. Byl prostě svůj. Všechno, co vytvořil později, zůstalo již ve stínu slavné „Čardášky”.

Úžasná scéna a krásné kostýmy jsou od výtvarnice Dany Haklové. Choreorafie Vladimír Gončarov. Již po několikáté se do Ústí vrací režisér Michal Lieberzeit. Účinkují  Tereza Mátlová, Zuzana Ballánová, Monika Sommerová, Jakuba Šéniglová, Petr Matuszek, Pavlína Senič, Valeria Vaygant, Michal Bragagnolo, Jakub Hliněnský, Jan Ondráček, Milan Vlček, Tomáš Christian Brázda a další sólisté, sbor a balet Severočeského divadla. Českou verzi nastudoval a diriguje Miloš Formáček. Německého nastudování se ujal dirigent Milan Kaňák. Hraje orchestr Severočeského divadla.

Premiéra: v pátek 1. října 2021 v 19 hodin

http://www.operabalet.cz

Autor článku: Alena Vaicová

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem uvede premiéru operety Čardášová princezna

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.