20.12.2021 10:47

Skutečnost, nebo fikce? Michálkovi ve Zlíně ve Válce Roseových

Kateřina a Petr. Herečka a ředitel. Ona chodí spát pozdě, on brzy vstává. Jsou manželé. Vzali se v kanceláři. Jen se svědky. Mají dvě děti. On neumí zpívat. Ani hrát. Přesto spolu budou stát na jevišti. Městské divadlo Zlín zve v pondělí 27. prosince do divadelního klubu Dílna na premiéru inscenace Válka Roseových nebude. Napsal ji ředitel MDZ Petr Michálek, který v ní se svou ženou a herečkou Kateřinou Liďákovou i hraje.

 „Je to pozvání k nám do kuchyně. Velkou měrou jsem při psaní čerpal z našeho manželství. Ale co je skutečnost a co fikce? To nechám zahaleno tajemstvím,“ prozradil Petr Michálek.

Žánrově má podle něj Válka Roseových nejblíže ke stand-up komedii. „Ale stand-up to není. Je to samozřejmě i trochu divadlo. A trochu happening. Nevím, že bych někdy něco takového viděl. Jestli vás taky fascinuje neuchopitelnost vztahu muže a ženy, nenechte si tento skok do neznáma ujít,“ zve Petr Michálek, který je také autorem a režisérem úspěšného nekorektního kabaretu Ovčáček Čtveráček a volného pokračování Ovčáček miláček. V roce 2019 byla v MDZ uvedena jeho hra Jednou budem dál. Za svou hru Domeček získal Cenu Alfréda Radoka 2012.

V neděli 26. 12. v 17.00 se v Dílně koná i veřejná generálka „Roseových“, na kterou platí zlevněné vstupné.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: Veronika Jurčová