20.12.2021 10:47

Skutečnost, nebo fikce? Michálkovi ve Zlíně ve Válce Roseových

Kateřina a Petr. Herečka a ředitel. Ona chodí spát pozdě, on brzy vstává. Jsou manželé. Vzali se v kanceláři. Jen se svědky. Mají dvě děti. On neumí zpívat. Ani hrát. Přesto spolu budou stát na jevišti. Městské divadlo Zlín zve v pondělí 27. prosince do divadelního klubu Dílna na premiéru inscenace Válka Roseových nebude. Napsal ji ředitel MDZ Petr Michálek, který v ní se svou ženou a herečkou Kateřinou Liďákovou i hraje.

 „Je to pozvání k nám do kuchyně. Velkou měrou jsem při psaní čerpal z našeho manželství. Ale co je skutečnost a co fikce? To nechám zahaleno tajemstvím,“ prozradil Petr Michálek.

Žánrově má podle něj Válka Roseových nejblíže ke stand-up komedii. „Ale stand-up to není. Je to samozřejmě i trochu divadlo. A trochu happening. Nevím, že bych někdy něco takového viděl. Jestli vás taky fascinuje neuchopitelnost vztahu muže a ženy, nenechte si tento skok do neznáma ujít,“ zve Petr Michálek, který je také autorem a režisérem úspěšného nekorektního kabaretu Ovčáček Čtveráček a volného pokračování Ovčáček miláček. V roce 2019 byla v MDZ uvedena jeho hra Jednou budem dál. Za svou hru Domeček získal Cenu Alfréda Radoka 2012.

V neděli 26. 12. v 17.00 se v Dílně koná i veřejná generálka „Roseových“, na kterou platí zlevněné vstupné.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: Veronika Jurčová

Skutečnost, nebo fikce? Michálkovi ve Zlíně ve Válce Roseových

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.