25.10.2007 00:00

Slevy v knihkupectví Prospero v období 29. 10. – 16. 11. 2007

Jako první nabízíme ve slevě tituly nakladatelství Grada a publikaci řeckého střediska ITI:

Ševčík, O.: Architektura – historie – umění
Publikace přináší ve velmi hutné formě pohled na vývoj evropské civilizace, evropského myšlení (filozofie) a na přímý dopad tohoto myšlení v architektuře a urbanismu. Kniha zahrnuje období od antického Řecka po osvícenství a počátek moderní doby, v několika vrstvách podává nesmírné množství informací o architektuře, historii i filosofii. Publikace je určena široké čtenářské obci, studentům i učitelům nefilozofických oborů – stavebnictví, architektury, scénografie, atd.
Cena: dříve 295 Kč, nyní 236 Kč (sleva 20%)

Sedláková, R., Frič, P.: 20. století české architektury
Kniha představuje architektonické slohy od secese po funkcionalismus, socialistický realismus, regionalismus, minimalismus... Kniha je kompletní přehlídkou moderních slohových období, stylů, směrů a tendencí, jejich vrcholných staveb a všech významných českých tvůrců. Spousty barevných fotografií ilustrují vzrušující příběh historie naší moderní architektury, učí dívat se na ni poučenýma očima a názorně osvětlují množství užitečných odborných pojmů.
Cena: dříve 749 Kč, nyní 524,50 Kč (sleva 30%)

Němec, J: Dřevo – obrazový lexikon
Jediná kniha na českém trhu, která představuje 252 evropských i mimoevropských druhů dřeva. Vyzdvihuje především excelentní obrazy textur, které exaktně určují jednotlivé druhy. Ke každému druhu dřeva jsou uvedena (také mezinárodní) známá jména a důležité obecné znaky (barvy, textura, původ, důležité vlastnosti apod.). Obrazový lexikon je určen především pro všechny, kdo mají denně co do činění se dřevem jako surovinou a materiálem.
Cena: dříve 890 Kč, nyní 623 Kč (sleva 30%)

Minář, M.: Řezbářství
Dostáváte do rukou výjimečnou knihu, která se významně odlišuje od řady dalších publikací o uměleckých řemeslech. Víc než tisíc pečlivě a přesně provedených černobílých kreseb vás seznámí s řezbářstvím, s mistrovskými i lidovými řezbami různých dob a kultur a zejména s vlastní technikou řezbářství. Detailně promyšlená koncepce knihy, rozsah i podrobnost kapitol, vychází z přísné logiky technologických postupů při řezbě. Začíná seznámením se dřevem, jeho výběrem a přípravou, pokračuje základními tesařskými a truhlářskými pracemi a je završena detailními ukázkami jednotlivých řezbářských technik. U příslušných kapitol naleznete zásadní informace o nástrojích, jejich údržbě a používání. Slovník odborných pojmů a podrobný seznam literatury vám přiblíží toto krásné řemeslo a umožní pochopit souvislosti s ostatními uměleckými řemesly.
Cena: dříve 445 Kč, nyní 356 Kč (sleva 20 %)

Patsas, G.: Sound of Empty Space
Publikace přibližuje tvorbu významného řeckého scénografa Giorgosa Patsasa z let 1965 - 2005. Tvůrce vytvořil víc jak 400 scénografií a navrhoval též kostýmy pro film. Od roku 1972 navrhuje scénografie pro festival antického divadla v Epidauru.
Cena: dříve 1.635 Kč, nyní 1.308 Kč (sleva 20 %)

Zdroj: prospero@divadlo.cz

Autor článku: redakce