11.09.2019 11:13

Slezské divadlo v Opavě uvede jako první premiéru divadelní sezony činoherní inscenaci Naše městečko

Slezské divadlo v Opavě uvede v neděli jako první premiéru divadelní sezony činoherní inscenaci Naše městečko amerického dramatika Thorntona Wildera. „Jde o poetickou hru o tom, co je pro nás samozřejmostí, a přitom to vůbec samozřejmé není," sdělila ČTK za divadlo Jana Reichelová.

Příběh se odehrává v jiném čase a ve fiktivním městečku, ale podle dramaturgyně Alice Olmové by se klidně mohl odehrávat dnes a v Opavě. „Hra nabízí poetický pohled na zdánlivě obyčejnou všednodennost dvou rodin a jejich dětí, které se do sebe zamilují a chystají svatbu... a pak přichází chvíle, kdy si hrdinka hry Emílie s hořkostí uvědomí, jak je život krátký a jak málo si ho vážíme," uvedla Olmová.

Režisérem inscenace je umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek, který je i výtvarníkem scény. „Naše městečko je hrou o hledání štěstí, za kterým se vydáváme třeba do světových metropolí nebo indických svatyní, a ono je přitom - bez ohledu na to, kde se nacházíme - v každém dni našeho života, jen je ho potřeba zahlédnout. A co nejdřív, aby už pak nebylo pozdě," uvedl Kokotek.

Uvedl, že text hry ho okouzlil vzrušujícím příběhem, jenž vypráví o věcech, které jsou v životě nejdůležitější a které v neustálém shonu za nevšedními zážitky lidé často přehlížejí. „Podle mého názoru je kouzlo této hry také v její jednoduchosti," uvedl režisér.

Kostýmy vytvořila Agata Kokotek, autorem hudby je Zbyhněv Siwek. V hlavních rolích diváci uvidí Libora Olmu, Martina Táborského, Ivanu Lebedovou, Daniela Volného nebo Terezu Bartošovou.

http://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: vpl, dr

Slezské divadlo v Opavě uvede jako první premiéru divadelní sezony činoherní inscenaci Naše městečko

Inscenace

17.09.2019

Divadelnímu muzikálu Davida Bowieho Lazarus bude předcházet prolog v kině Aero

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie (Městská divadla pražská). Artovému kinu Aero, které se nachází na pražském Žižkově, se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi.

16.09.2019

Palác Akropolis zahájí divadelní sezónu třemi zářijovými premiérami

Divadelní sezóna se rozbíhá a podzim v Paláci Akropolis je plný premiér. Odstartuje je v neděli 22. září soubor Ufftenživot s obnovenou premiérou představení KEEP CALM zabývající se životním stylem a všedními situacemi českých mileniálů. Ve středu 25. září následuje skupina Tantehorse s premiérou projektu Emergency Dances I. Svá díla na něm představí choreografky Johana Pocková spolu se Sabinou Bočkovou a Denisou Musilovou, které se zabývají pozicí médií v současnosti a jejich vlivem na společnost.

16.09.2019

Jatka78 slaví páté narozeniny

Jatka78 do letošní sezóny vstupují slavnostně. 5. listopadu 2019 totiž uplyne přesně 5 let od doby, kdy se uskutečnila první Mše za duše a kdy byl spuštěn zkušební provoz nové divadelní scény v Pražské tržnici. Ta postupně ožila pravidelnou divadelní produkcí, která nabízí nejen nový cirkus, ale také současný tanec, činohru a pravidelný dětský program.