24.09.2020 17:18

Slezské divadlo v Opavě uvede v premiéře taneční show Action Man

Slezské divadlo v Opavě uvede premiéru taneční show Action Man. Autorskou inscenaci tanečníka a choreografa Martina Tomsy zájemci poprvé uvidí 27. září. ČTK to za divadlo řekla Jana Andělová Pletichová.

„Akční příběh se odehrává na konci 80. let minulého století, kdy se v Americe ve velké míře rozmohla zločinecká činnost, obchod se zbraněmi či se ženami. Za tím vším stály gangy, do kterých se stahovaly nejrůznější existence od uživatelů drog, přes drobné zlodějíčky až po obyčejné vrahy," řekla.

V tanečním představení budou diváci svědci příběhu muže, jehož osudem se stal boj se zločinem. „Ve městě řádí početné skupiny psychicky nemocných lidí, kteří chtějí ve společnosti nastolit nový řád, jak nazvali svou ideologii," uvedl Tomsa

Hudbu pro autorské představení připravila kapela Fofrklacek. Kostýmy navrhla Jitka Rusnák Stauder, scénu Dana Hávová. V hlavních rolích tančí Michal Klapetek, Patryk Zamojski, Karolína Valalíková, Tomáš Hoš, Nikola Sukeníková, Dominika Jandová. V dalších tanečních scénách účinkují členové baletu a hosté.

http://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj