25.02.2021 09:38

Slezské divadlo znovu odkládá premiéru inscenace Edmond

Slezské divadlo Opava znovu odkládá premiéru inscenace Edmond francouzsko-britského herce, scenáristy a režiséra Alexise Michalika. Uvést ji chtělo v pátek a v sobotu on-line. Nakonec ale nezískalo licenci na vysílání záznamu. Další termín premiéry vedení divadla ještě nestanovilo. ČTK to dnes řekla dramaturgyně činoherního souboru opavského divadla Alžběta Matoušková.

Původní termín divadelní premiéry soubor stanovil na 25. května loňského roku. S ohledem na vývoj epidemie koronaviru ji nakonec přesunul na 15. listopadu. Ani to se ale nepodařilo. Divadlo proto nechalo nahrát záznam inscenace a chystalo na 26. a 27. února on-line premiéru. „Ani ta se ale neuskuteční. Nezískali jsme licenci," uvedla Matoušková.

Kdy premiéra inscenace o Edmondu Rostandovi, který je autorem Cyrana z Bergeracu, bude, Matoušková zatím neví. „Předpokládáme ale, že to bude ještě v této divadelní sezóně," řekla.

Hra popisuje vznik slavného díla francouzského dramatika a básníka. „Je to hra o lásce a tvůrčím puzení. O bolestech zrodu úžasného díla lidské fantazie - Cyrana z Bergeracu," řekl režisér Jiří Seydler. Při přípravě představení spolupracoval se scénografem Michalem Hejmovským, skladatelem Nikosem Engonidisem a kostýmním výtvarníkem Tomášem Kyptou. V hlavních rolích se představí Jakub Stránský, Sabina Muchová, Martin Valouch a další.

http://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj