23.01.2008 00:00

Slon rozdupal jeviště

Taky jste toho názoru, že slon do divadla nepatří? A což teprve slon v porcelánu. To je hotová pohroma. O přesném opaku se 21. 1. 2008 pokusil přesvědčit diváky amatérský divadelní soubor Slon v porcelánu svou premiérou v Malém Nosticově divadle nad Čertovkou.

Soubor složený z nadšenců a potřeštěných milovníků divadelního světa se poprvé představil veřejnosti autorským dílkem Quattro Formaggi, které přeneslo všechny do slunné a temperamentní Florencie. Quattro znamená čtyři a tak i celá hra sestávala ze čtyř krátkých příběhů, v nichž se objevila láska, nevěra, lidská hloupost i pořádná hádka po italsku. Náměty z Dekameronu, Moliérova Skapinova šibalství či životní nadhled Raye Bradburyho jsou jistě skvělým základem pro tento lahodný pokrm. Jen pozor! Po p(r)ožití vás možná bude bolet smíchy bříško.

Asi žádné začátky nejsou grandiózní, přesto však teto soubor hrdě zvedl hozenou rukavici a s vervou a odhodláním ukázal, že se rozhodně jen tak nezalekne. Ačkoliv většina členů souboru má za sebou jen minimální či dokonce žádné divadelní zkušenosti, pod přísnou rukou jejich režisérky se pomalu vkrádá do podvědomí publika a krade si místečko v jejich srdcích. Doufáme, že se s nimi nevidíme naposledy.

„Miláčku, kdo je Constance?“
„Kdo je kdo?“
„Constance. Přišla ti pozvánka od doktora Federiga.“
„No ano, toho znám, ale kdo je Constance?“
„To já nevím! To řekni ty mně!“

Zajímá vás, kdo je Constance?

Není nic jednoduššího, než se přijít podívat 27. února opět do Malého Nosticova divadla nebo zamířit na www.slonvporcelanu.cz.

Zdroj: tompan@centurm.cz

Autor článku: Informace z divadel