12.11.2021 15:27

Slovácké divadlo kvůli nákaze odložilo premiéru inscenace Limonádový Joe

Slovácké divadlo kvůli nákaze koronavirem v souboru odložilo premiéru inscenace Limonádový Joe. Slavnou parodii na westerny v režii Martiny Schlegelové s Jiřím Hejcmanem v titulní roli plánovala uherskohradišťská scéna poprvé uvést v sobotu 20. listopadu. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Plány podle něj divadelníkům překazila další vlna pandemie koronaviru. „Jeden ze členů souboru onemocněl covidem, a protože byl v kontaktu v podstatě se všemi ostatními herci, bylo nutné provést testy i u nich a eliminovat případné infekční kolegy. Tím se zcela ochromil provoz divadla," uvedl Kubáník.

Divadlo kvůli nákaze zrušilo v tomto týdnu čtyři představení, o dalších rozhodne ve chvíli, kdy bude znát výsledky testů. „Upínáme se ale k tomu, že najdeme řešení, i když by mělo jít o záskoky menších rolí v již uváděných inscenacích a věříme také, že proběhne Noc divadel naplánovaná na 20. listopadu, byť bude s jiným programem. Místo avizované premiéry Limonádového Joea s největší pravděpodobností uvedeme komedii Perfect Days, ale to definitivně potvrdíme na začátku příštího týdne," doplnil Kubáník Aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách divadla.

Termíny premiér muselo kvůli covidu posunout také Městské divadlo Zlín. Již dříve muselo upravit program na listopad, nyní i na prosinec. Premiéra ságy palírníků Jelínků z Vizovic Trnky a hvězdy měla být 6. listopadu, původně byla odložena na 19. listopadu, nyní na 27. listopadu. „Definitivně se ruší veřejná generálka, divákům místo ní nabídneme o den dříve večer předpremiéru. Premiéra Noci bláznů se uskuteční až 18. prosince," sdělila dnes ČTK mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Dlouho se nám komplikace spojené s covidem vyhýbaly, ale už bohužel došlo i na nás a pořád se to nabaluje. Onemocnění testy před časem potvrdily u několika členů hereckého souboru Městského divadla Zlín. Dobrou zprávou zůstává, že nikdo z nakažených nemá těžký průběh nemoci. Špatnou zprávou pak je, že musíme v souladu s vývojem situace, nové případy, karantény, stále výrazně měnit náš hrací plán na měsíc listopad i prosinec," uvedla mluvčí.

https://www.slovackedivadlo.cz/
https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, chv, hj