18.08.2021 09:58

Slovácké divadlo odstartovalo novou sezónu

Už 77. sezónu odstartovalo Slovácké divadlo v Uherském Hradišti a ačkoliv se v předchozím roce potýkalo s mnoha problémy, hned první den potvrdil, že herci jsou plní elánu. „V nejbližších týdnech budeme splácet dluhy, kdy potřebujeme odehrát okolo osmdesáti představení z doby koronavirové krize, ale zároveň uvedeme novinky. Diváci nám denně dávají najevo, jak se nemohou návštěvy divadla dočkat, a to je pro nás ta největší motivace,” říká herec a mluvčí uherskohradišťské scény Josef Kubáník.

Co tedy publikum v nejbližší době čeká? V září divadelníci uvedou premiéru komedie Perfect Days, kterou se šesticí herců v čele s Terezou Novotnou nastudoval režisér Mikoláš Tyc. „Předpremiéry měly velký úspěch, diváci tleskali ve stoje, tak věříme, že stejně potěšení budou i další návštěvníci,” přeje si Josef Kubáník a připomíná, že Perfect Days znají i milovníci českého filmu. Stejnojmenný snímek natočila režisérka Alice Nellis, hlavní roli v něm vytvořila Ivana Chýlková.

Na začátku října dojde ve Slováckém divadle na mimořádně vyhlíženou novinku - muzikál Jesus Christ Superstar v režii Dodo Gombára. Ten vznikal kvůli koronakrizi téměř rok, ale vyplatilo se. Koncertní verze v Uherském Hradišti i na zámku Kačina ve Východních Čechách potvrdily, že publikum čeká emocemi nabitý večer. Postavu Jidáše vytvořil Tomáš Šulaj, který přiznal, že se musel popasovat s velmi těžkým úkolem. „Měl jsem z něj obavy, protože v muzikálu jsou fakt smrtící výšky. V průběhu zkoušení jsem si ale osvojil jinou techniku zpívání, díky které ty výšky zvládnu, za což jsem moc rád. A teď si pořád zpívám v autě, až si občas řidiči na křižovatkách musí říkat, co za tím volantem blbnu,” usmívá se herec, který s devíti nominacemi na Cenu Thálie (jednu muzikálovou proměnil) patří k nejúspěšnějším v zemi. Vedle něj se představí hostující Tomáš David v roli Ježíše, Kristýna Daňhelová jako Máří Magdalena a s nimi téměř celý soubor slovácké scény.

Poslední novinkou, kterou divadelníci do konce roku představí, bude slavná hudební parodie na westerny Limonádový Joe. Tu začnou herci připravovat od začátku září v režii Martiny Schlegelové. Premiéra proběhne v polovině listopadu.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: Petra Kučerová