29.09.2020 10:46

Slovácké divadlo oslaví 20 let od premiéry inscenace Rychlé šípy

Slovácké divadlo oslaví v pátek 2. října 20 let od premiéry komedie Rychlé šípy. Inscenace v režii Roberta Bellana, který oživil hrdiny Jaroslava Foglara s humorem a nadsázkou, zároveň však s respektem k autorovi, je co do počtu repríz i délky uvádění nejúspěšnějším představením divadla, které si letos připomíná 75 let své existence. Za 20 let vidělo 513 repríz komedie 150.000 diváků.

„Když jsme v roce 2000 začali komedii ve svém volném čase jen tak pro pobavení zkoušet, počítali jsme s několika reprízami. Ani ve snu by nás nenapadlo, že začínáme přepisovat historii Slováckého divadla," uvedl herec David Vaculík, který ztvárňuje Jindru Hojera.

Diváky podle něj ze začátku zřejmě bavila až dětská naivita, se kterou herci komedii hráli. „Dnes už na ni chodí jako na osvědčenou značku s vědomím, že každá repríza bude tak trochu jiná," uvedl Vaculík. Někteří diváci viděli komedii i čtyřicetkrát. „A také se nám už vyměnila generace v publiku. Ti, kteří přicházeli před dvaceti lety, už mají vlastní děti. Jen si všichni pomalu musejí zvykat na fakt, že už jsme spíš pomalé šípy," uvedl Vaculík.

Inscenaci viděli diváci v téměř 50 městech v Česku, herci ji hráli na hradě, v Národním divadle, cirkusovém šapitó i ve sportovní hale pro 2000 diváků.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, rot