05.02.2015 14:14

Slovácké divadlo připravuje premiéru komedie Sám na dva šéfy

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti připravuje premiéru komedie britského dramatika Richarda Beana Sám na dva šéfy. Inscenaci, která má základ v Goldoniho Sluhovi dvou pánů z 18. století, režíruje budoucí ředitel divadla Michal Zetel. Jde o letošní druhou premiéru divadla, první byla lednová balada Studna světců.

"Bláznivá komedie vypráví o muži, který musí obsloužit dva šéfy najednou, její autor Richard Bean se inspiroval slavným Sluhou dvou pánů. Děj však zasadil do současnosti do prostředí mafie. Hra měla premiéru v roce 2011 v londýnském Národním divadle a rázem se stala hitem," uvedla dramaturgyně Iva Šulajová.
Podle Zetela je nastudování dobré komedie oříškem. "Vyžaduje to značné technické dovednosti jak od herců, tak od režiséra a je třeba inscenaci stavět krůček po krůčku. Je nutné poměrně banální situace a prostinkou zápletku opravdu stavět jako hodinový stroj. A to je velmi velmi náročné," uvedl režisér, který se slováckými herci na komedii pracuje poprvé.
S uherskohradišťskou scénou ale spolupracuje už od roku 2012, kdy ve Slováckém divadle nastudoval inscenaci Američana Davida Mameta Oleanna. Loni v únoru tam pak měla premiéru jeho druhá režie, psychologické drama Kočka na rozpálené plechové střeše Tennesseeho Williamse.

Zetel hlavní roli svěřil Davidu Vaculíkovi, herci, který zářil v úspěšných komediích Nájemníci, Peklo v hotelu Westminster, Rychlé šípy a 1+2=6. "Moje postava je přesně jako já. Taky rád a hodně jím, mluvím rychleji, než přemýšlím, jsem ochota sama a stejně jako Francis i já si o sobě myslím, že jsem vtipnější než všichni ostatní," řekl s úsměvem Vaculík.
V dalších rolích diváci uvidí Kláru Vojtkovou, Jiřího Hejcmana, Jitku Joskovou, Josefa Kubáníka a další herce. Lákadlem by měla být živá kapela. Premiéra se uskuteční v sobotu v 19:00, komedii tradičně jako první v páteční dopolední předpremiéře uvidí předplatitelé ze skupiny Senior.

Slovácké divadlo letos slaví 70. narozeniny. Mezi vrcholy sezony bude patřit také muzikál Chicago v režii Radka Balaše, Deník Anny Frankové, který nastuduje Zoja Mikotová, či inscenace Alenka v kraji divů a za zrcadlem režiséra J. A. Pitínského. Stávající ředitel Igor Stránský chystá po Studně světců i Shakespearovo drama Macbeth.

Autor článku: ČTK: jav, snm

Slovácké divadlo připravuje premiéru komedie Sám na dva šéfy