23.09.2020 19:50

Slovácké divadlo ruší představení, dva herci mají covid-19

Testy prokázaly u dvou herců Slováckého divadla nákazu novým koronavirem. V karanténě je kvůli tomu podstatná část uměleckého souboru i další zaměstnanci uherskohradišťské scény. Divadlo do příští středy zrušilo veškerá plánovaná představení i zkoušky. ČTK to dnes řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Máme nemocné dva kolegy, jsou samozřejmě v karanténě. Všichni ostatní, kteří s nimi přišli u nás v divadle do kontaktu, jsou ode dneška v karanténě. A to až do úterka, kdy by měly proběhnout výstupní testy, to znamená testy, na kterých by se mělo zjistit, kdo je či není pozitivní," uvedl Kubáník. Veškerá přijatá opatření divadlo konzultuje s hygieniky.

Karanténa se podle Kubáníka týká téměř celého hereckého ansámblu i dalších pracovníků divadla. „Do středy jsou přerušena všechna představení i zkoušení muzikálu Jesus Christ Superstar. Jeho listopadová premiéra zatím ohrožena není. Od příštího čtvrtku bychom měli zase začít hrát," uvedl Kubáník.

Slovácké divadlo každoročně eviduje zhruba 8000 předplatitelů. Díky tomu je zapsáno v České knize rekordů jako scéna s nejvíce předplatiteli v ČR. Má zhruba 75 kmenových zaměstnanců.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: chv, hj