07.06.2021 13:25

Slovácké divadlo uvede předpremiéru muzikálu Jesus Christ Superstar

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti připravuje speciální předpremiéru muzikálu Jeusus Christ Superstar. Koncertní verzi slavné rockové opery uvede 7. července v rámci Slováckého léta. „Půjde o jediné předprázdninové představení očekávaného titulu a uvedeme je na Kolejním nádvoří v centru Uherského Hradiště, tedy pod širým nebem,” říká herec a mluvčí slovácké scény Josef Kubáník.

„Není moc děl, které když zazní, v člověku zarezonují a on se zachvěje. Jesus Christ Superstar mezi ně patří. Když použiju horolezeckou terminologii, pustili jsme se do divadelní osmitisícovky,“ prohlásil režisér Dodo Gombár, který stojí za celým nastudováním mimořádně obtížného, ale zároveň i ambiciózního projektu.

Slovácké divadlo světové muzikálové tituly uvádí pravidelně a ve shodě s diváky je obdivuje i kritika. Důkazem může být nejenom s více než stovkou repríz hrané Donaha!, jež představiteli hlavní role Tomáši Šulajovi vyneslo muzikálovou Thálii, ale také Chicago, které je na repertoáru s velkým úspěchem dodnes a zaznamenalo hned dvě nominace na Thálie.

Tomáš Šulaj byl režisérem Gombárem obsazený i muzikálu Jesus Christ Superstar, kde vytvoří postavu Jidáše Iškariotského. „Je to velká výzva, ale těch se v našem divadle nebojíme. Jsem přesvědčený, že tu divadelní osmitisícovku pokoříme,” prohlásil oblíbený Tomáš Šulaj. Jeho jevištním protihráčem, který vytvoří titulní roli bude hostující Tomáš David. „Je to pro mě je životní výzva. V podstatě se na to připravuju už rok,” přiznal herec, jenž byl na muzikálovou Thálii rovněž nominovaný.

Premiéra muzikálové novinky Slováckého divadla je naplánovaná na první říjnovou sobotu. Vstupenky na jedinou předpremiéru 7. 7. v 17.00 hodin jsou k dispozici na webu Slováckého léta. Zájem je obrovský. Pár hodin od spuštění předprodeje, je většina lístků vyprodána.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: Petra Kučerová