23.08.2018 15:32

Slovácké divadlo zahájí sezonu s novým ozvučením hlediště

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti zahájí sezonu s novým ozvučením hlediště za 8,5 milionu korun. O jeho pořízení se postaralo město, které je zřizovatelem scény. Pro ČTK to dnes uvedl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Nadcházející sezona bude pro divadlo 73. v pořadí.

Podle ředitele Slováckého divadla Michala Zetela představuje nové zařízení jednu z nejmodernějších zvukových souprav, které jsou v českých divadlech k dispozici. Své využití najde především při muzikálech. Divadlo má aktuálně v repertoáru dva, při obou hraje živá hudba. Jde o Pokrevní bratry s dvěma držiteli Thálie v oboru muzikál Tomášem Šulajem a Yvettou Blanarovičovou. Jako jediná scéna v Česku uvádí i muzikál Hra o pyžama.

Velkým diváckým lákadlem by se měl v příštích měsících stát také muzikál Chicago. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo sehnat autorská práva k hitu oceněném šesti Oscary, který všichni znají z filmového plátna v režii Roba Marshalla. Začneme jej studovat už v první polovině příštího roku v režii Lindy Keprtové," uvedl Kubáník.

V sobotu 15. září uvede divadlo premiéru hry Fidlovačka od Josefa Kajetána Tyla, ve které poprvé zazněla skladba Kde domov můj. Jde o jeden z jeho příspěvků k oslavám 100. výročí založení Československa. Divadlo podle Kubáníka chystá i pět dalších velkých inscenací. Novinky v repertoáru však divákům představí až s novým předplatným na konci září.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: chv, dr, foto převzato z: https://www.slovackedivadlo.cz/