23.08.2018 15:32

Slovácké divadlo zahájí sezonu s novým ozvučením hlediště

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti zahájí sezonu s novým ozvučením hlediště za 8,5 milionu korun. O jeho pořízení se postaralo město, které je zřizovatelem scény. Pro ČTK to dnes uvedl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Nadcházející sezona bude pro divadlo 73. v pořadí.

Podle ředitele Slováckého divadla Michala Zetela představuje nové zařízení jednu z nejmodernějších zvukových souprav, které jsou v českých divadlech k dispozici. Své využití najde především při muzikálech. Divadlo má aktuálně v repertoáru dva, při obou hraje živá hudba. Jde o Pokrevní bratry s dvěma držiteli Thálie v oboru muzikál Tomášem Šulajem a Yvettou Blanarovičovou. Jako jediná scéna v Česku uvádí i muzikál Hra o pyžama.

Velkým diváckým lákadlem by se měl v příštích měsících stát také muzikál Chicago. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo sehnat autorská práva k hitu oceněném šesti Oscary, který všichni znají z filmového plátna v režii Roba Marshalla. Začneme jej studovat už v první polovině příštího roku v režii Lindy Keprtové," uvedl Kubáník.

V sobotu 15. září uvede divadlo premiéru hry Fidlovačka od Josefa Kajetána Tyla, ve které poprvé zazněla skladba Kde domov můj. Jde o jeden z jeho příspěvků k oslavám 100. výročí založení Československa. Divadlo podle Kubáníka chystá i pět dalších velkých inscenací. Novinky v repertoáru však divákům představí až s novým předplatným na konci září.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: chv, dr, foto převzato z: https://www.slovackedivadlo.cz/

Slovácké divadlo zahájí sezonu s novým ozvučením hlediště

Zprávy

03.04.2020

Herecká asociace: Reakce na „Program 25“ – podpora OSVČ

Herecká asociace, profesní a odborová organizace, pečlivě sleduje kroky Vlády ČR, které mají vést k podpoře naší společnosti v rámci dnešní „virové krize“. Jsme rádi, že jsme z úst ministryně financí slyšeli, že se podpora bude týkat všech OSVČ – tedy i tzv. „svobodných povolání“ – jako jsou umělci, zpěváci, tanečníci, herci, grafici, architekti atp. Některé z těchto profesí naše organizace zastupuje. V současné době jsme však zklamaní z podmínek, které musí splnit tzv. OSVČ, aby se účastnil „Programu 25“.

03.04.2020

Městská divadla pražská: Když potlesk a zpěv nestačí. Poděkování první linii

Městská divadla pražská spouštějí unikátní akci. Od prvního dubna mohou lidé na webových stránkách MDP vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům a příslušníkům integrovaného záchranného systému zakoupením dárkového poukazu na představení.

02.04.2020

Národní divadlo v čase koronakarantény

V souladu s vládními opatřeními v nouzovém stavu Národní divadlo do odvolání nehraje na žádné ze svých scén. Umělečtí pracovníci Národního divadla se věnují tzv. domácí přípravě – herci studují texty, zpěváci a hudebníci notové party, tanečníci individuálně trénují. Administrativní zaměstnanci plní své úkoly v režimu homeoffice. Zůstává zajištěn nezbytný provoz, ostraha a údržba budov.