14.06.2018 20:55

Sokolské amatérské soubory budou poprvé hrát v Národním divadle

Průvod 13.000 domácích i zahraničních sokolů zahájí 1. července 16. všesokolský slet v Praze. Vedle sportovních akcí, kterých se kromě domácích členů tradiční československé organizace zúčastní i více něž tisícovka sokolů ze zahraničí, je součástí programu i kultura včetně představení v Národním divadle. 

Na scéně Národního divadla poprvé za dobu jeho existence odehrají představení ochotníci - sokolské amatérské soubory Divadlo pod Petřínem, Soubor písní a tanců Josefa Vycpálka a Divadelní spolek Lázně Toušeň zahrají komedii Ladislava Stroupežnického Naši furianti. Režisér Divadla pod Petřínem Bohumil Gondík uvedl, že soubor se na vystoupení připravuje s vědomím, že podobný zážitek se v jeho kariéře asi už nebude opakovat.

„Když jsme se dozvěděli, že budeme mít k dispozici Národní divadlo, hledali jsme, co dát jako titul. Pozvali jsme ke spolupráci další dva soubory, všechno to jsou sokolové. A pak už se nedalo než hledat v české klasice, kde je zpěv a muzika a rozhodli jsme se pro Naše furianty," řekl Gondík. Herci už mají za sebou premiéru, učí se hlavně mluvit a dýchat, aby "utáhli" velkou scénu na jevišti historické budovy.

https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/14017?t=2018-07-01-19-00

Autor článku: ČTK: hrm, snm, foto převzato z: https://www.narodni-divadlo.cz/