23.04.2021 10:27

Soubor Janáčkovy opery Národního divadla Brno na letošní léto nabízí open-air představení

Soubor Janáčkovy opery Národního divadla Brno na letošní léto nabízí již tradiční open-air představení na nádvoří hradu Špilberk v podání vynikajících interpretů. Letní hraní se poprvé rozšíří i o představení v Amfiteátru v Mikulově. Diváci se mohou těšit na oblíbené tituly, jako je Rossiniho Lazebník sevillský, Bizetova Carmen, Verdiho La traviata a rovněž na novou inscenaci Pucciniho slavné La bohème.

Setkání Janáčkovy opery NdB s diváky pod širým nebem nám dává naději na dlouho očekávané chvíle živého představení. Přejeme si všichni, aby okamžik, kdy se živě rozezní hudba, byl okamžikem radosti, odpočinku a účinným lékem po tomto nelehkém období. Janáčkova opera také poprvé vystoupí v Mikulovském amfiteátru, toto kouzelné místo Vám bude společně s operou bezpochyby krásnou inspirací. Jiří Heřman, umělecký šéf Janáčkovy opery NdB

Našich dvou sólistů, na které se můžete v rámci letních představení těšit a kteří se stali tvářemi vizuálu, jsme se zeptali na atmosféru open-air představení.

Václava Krejčí Housková - Carmen (VKH) a Roman Hoza – Figaro (RH)

V čem je open-air představení jiné?

VKH: Představení pod širým nebem jsou jedinečná. Scéna a děj opery je obohacena o skutečné přírodní krásy jako jsou třeba západ slunce, červánky, hvězdná obloha nad hlavou či svit měsíce. To v divadle nezažijete.

RH: Samozřejmě především atmosférou. V Mikulově, který nás čeká v srpnu, jsem ještě nezpíval, ale na Špilberku je jedinečná blízkost publika, protože orchestr je na boku od jeviště. Takže místo tmy v sále vidíte obličeje diváků a ten zážitek je oboustranně intenzivnější.

Na co se můžou diváci těšit?

VKH: Na Carmen hrdou, svůdnou i temperamentní, která za svou touhu po svobodě zaplatí nejvyšší daň.

RH: Letošní léto nabízí opravdu ty největší operní hity - komedie v Lazebníkovi, drama v Carmen a city nabitá Bohéma. Je to trochu klišé, ale podle mě opravdu nemůžete udělat chybu, když se za námi na naše letní scény vydáte.

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru letních večerů ve společnosti Janáčkovy opery NdB. Vstupenky jsou již v prodeji online na www.ndbrno.cz.


Nádvoří hradu Špilberk

  1. 7.  od 20.00 Lazebník sevillský
  2. 8. od 19.00 Lazebník sevillský (ve spolupráci s festivalem Maraton hudby Brno)
  3. 8. od 19.00 La bohème
  4. 9. od 19.00 La traviata
  5. 9. od 19.00 Carmen

Amfiteátr v Mikulově

  1. 8. od 19.00 Carmen
Autor článku: Adéla Biravská