14.12.2022 08:16

Soubor LÁHOR / Soundsystem uvede v Činoherním klubu inscenaci PŘED SEBOU NEUTEČEŠ! aneb NEHODÍCÍ SE ŠKRTNĚTE

V úterý 20. prosince v 19.30 hodin hraje v Činoherním klubu LÁHOR / Soundsystem představení PŘED SEBOU NEUTEČEŠ! aneb NEHODÍCÍ SE ŠKRTNĚTE.

Když kandidujete na senátorku za Broumovsko, můžete mít problém. Není těžké zaměřit se na něčí chyby a najít je. Těžší je ustát ty vlastní. A nevyvodit z nich příliš unáhlený závěr. Jako naše kandidátka na senátorský post, která krom lásky k opeře má i další méně i více záviděníhodné vlastnosti.

V režii Petra Marka hrají Zdeněk Hudeček, Marta Pilařová, Petr Marek, Jiří Nezhyba, Prokop Holoubek, Kamila Davidová, Radek Rubáš, Ladislav Mirvald, Jiří Najvert, Marian Moštík, Barbora Šedivá.

Divadlo LÁHOR/SOUNDSYSTEM pod vedením Petra Marka (MIDI LIDI) vzniklo spojením členů do té doby rivalitních moravských improvizačních divadel, kteří po letech obdivu, nenávisti i soupeření vytvořili společný monstrsoubor, jakýsi „all-stars-band“. Prakticky tak zanikla uskupení DEKADENTNÍ DIVADLO BERUŠKA, XXXH´X XOˇXXOXX a DIVADLO V SOUKOLÍ plus přibyli členové divadel DNO a VICHR Z HOR. Herci jsou dále známí jako členové hudebních skupin MIDI LIDI, KAZETY, DISNEY, KULMA nebo KRÁSNÝ STĚHOVÁK GERARD & SEXUÁLNÍ NÁBYTEK nebo divadla RADIO IVO nebo jako herci filmů Petra Marka NEBÝT DNEŠNÍ a NIC PROTI NIČEMU. Dvanáctičlenný soubor vystupoval dvakrát až třikrát ročně většinou vždy s novým improvizovaným repertoirem. To prolomila úspěšná inscenace 100 PROCENT ALIBI, jež byla mnohokrát reprízována. To ovšem vyvolalo bouři v souboru, neboť přibližně polovině herců přišlo nepoctivé a zároveň nezábavné vystupovat jako „Mistři improvizace“ s již prakticky fixovaným kusem. Totéž se ovšem o dva roky později přihodilo s inscenací DISKRÉTNÍ DEN. Soubor naštěstí na vavřínech kvality neusnul a vyvinul několik slabších her, které za opakování nestály.

Přehlídka amatérských divadelních souborů ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ se uskutečňuje v roce 2022 za finanční podpory MK ČR.

Autor článku: Radvan Pácl