13.04.2023 11:25

Soubor Maso krůtí – masterclass autorského divadla

Chceš hrát divadlo jinak? Ujíždíš si na improvizaci, stand-upech, pohybových a hudebních performancích crazy současných umělců a máš pocit, že je to něco, co bys chtěl/a zkusit? Napiš si do diáře, že na 27. 5. 2023 máš program, protože to čekáme přesně na tebe!

Dívčí divadelní punkový soubor Maso Krůtí je již téměř dekádu významnou součástí české autorské divadelní scény. Krůtí postupy jsou nekompromisní, křehké a nepředvídatelné. Záhadou je i to, že se těší posledních 7 let přízni intelektuální i laické veřejnosti z řad diváků, kteří do divadla běžně nechodí. Ve svých (polo)improvizovaných představeních glosují svá nejintimnější témata. Humorně i pateticky, protože takovej je život.

Jak jsme to „dokázaly“? Napsat to sem nedokážem. Ale v rámci celodenní práce na tvojí autenticitě a jedinečnosti si myslíme (a taky si to myslí naši studenti a studentky), že tě dokážeme nasměrovat, kam sám/a budeš chtít!

Při práci se studenty klademe důraz na autenticitu a z toho vyplývající jedinečnost každého jednoho performera. Doplňujeme ji o techniku klasických i soudobých uměleckých forem, ve kterých se obě aktivně a vášnivě vzděláváme. Často spolu nesouhlasíme a někdy se u tvorby i pohádáme, díky čemuž vznikají nové a neotřelé věci. Většinu času trávíme nekorektním humorem a glosováním vlastních nedostatků.

I přesto, že jsme vystudovaly „klasické“ herecké školy, nakonec jsme se našly v tom nejméně klasickém inscenačním způsobu tvorby. Věříme, že opravdové příběhy se dají vyprávět jinak.

Aniž bychom o to usilovaly, v tuhle chvíli se dá říct, že máme svůj divadelní rukopis. Ze všeho nejvíc ale víme, jaký to je chtít si založit soubor, chtít vymyslet autorský představení, pokoušet se přenést nápady z hlavy na jeviště a u toho všeho bojovat s vnitřním kritikem. Náš soubor pořád roste a my s ním. Naším snem je kromě tvorby představení vytvářet kolem sebe komunitu stejně smýšlejících lidí, kteří chtějí divadlo dělat jinak…a proto tenhle MASTERCLASS!

PRO KOHO JE MASTERCLASS URČEN:

Krůtí masterclass je určen všem, kteří se věnují divadlu na zájmové nebo profesionální úrovni a chtějí podnítit svou kreativitu a prohloubit své dovednosti. Pokud je ti mezi 18 a 40 lety a toužíš poznat skupinu mladých tvůrců, kteří dost možná řeší podobná témata jako ty, přijď!

Nech se inspirovat od principálek souboru MASO KRŮTÍ Elišky Soukupové & Kateřiny Beran a přijď 27. 5. 2023 na jejich MASTERCLASS!

Kapacita je omezená, takže se registruj hned v tomto odkaze.

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/