20.12.2021 14:00

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla vydává vlastní dvojCD s výběrem největších hitů

Třicet čtyři největších hitů z nedávného i současného repertoáru plzeňského muzikálového souboru naleznou posluchači na novém dvojCD s názvem Na muzikál do Plzně!, které vzniklo ve spolupráci Divadla J. K. Tyla a agentury Musical Media. Písně z populárních světových muzikálů Kočky, Chyť mě, jestli na to máš, Duch, Donaha!, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Billy Elliot, Elisabeth, American Idiot, Něco shnilého!, Sunset Boulevard, ale i české Dobře placené procházky zní v podání členů souboru muzikálu DJKT, mezi nimiž nemohou chybět Stanislava Topinková Fořtová, Pavel Režný, Soňa Hanzlíčková, Jozef Hruškoci nebo Pavel Klimenda, a bonusově i několika populárních hostů – například Ivany Chýlkové, Dashy, Jana Kříže či Tomáše Savky. Zpěváky doprovází převážně orchestr muzikálu DJKT pod vedením dirigentů Dalibora Bárty, Kryštofa Marka a Jakuba Šafra, čtyři skladby pak Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Jakubem Žídkem.

„Soubor muzikálu prošel v posledním období velkou proměnou – od někdejšího operetního ansámblu až po dnešek, kdy je schopen uvádět ty nejnáročnější světové muzikály a řadí se tak k české špičce. Přispělo k tomu i otevření technicky skvěle vybaveného Nového divadla v roce 2014, které tehdy umožnilo uvést světoznámý hit Kočky. Ostatně právě jím výběr skladeb na CD symbolicky začíná. Následovaly další slavné tituly, které naše divadlo často nabízí v české premiéře a které nelze jinde v republice vidět. Mnohé z nich jsou ostatně na tomto CD také zastoupeny,“ uvádí ředitel DJKT Martin Otava.

„Práce na průřezovém dvojcédéčku plzeňského muzikálu nám zabrala více než dva roky,“ přibližuje vznik CD šéf souboru Lumír Olšovský, „a lví podíl na něm má dramaturg našeho souboru Pavel Bár, který repertoár cédéčka sestavil a staral se o jeho realizaci.“

Většina skladeb byla natočena v Novém divadle v čele s místními zvukaři Matoušem Pilným a Tomášem Lorencem, kteří vytvořili i původní mix zvuku, na vzniku CD se podílela ale i další nahrávací studia, například Český rozhlas v Plzni i v Praze, a to ve spolupráci s rozhlasovým pořadem Muzikál expres.

Slavnostní křest CD Na muzikál do Plzně! se uskuteční 12. ledna 2022 ve foyer Nové scény DJKT. CD je k zakoupení již nyní za 369 korun v pokladně předprodeje Divadla J. K. Tyla, ve foyer Nové scény DJKT hodinu před a během představení či on-line v e-shopu muzikalexpres.cz.

Autor článku: Martina Drbušková, foto z inscenace Billy Elliot - Martina Root

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla vydává vlastní dvojCD s výběrem největších hitů

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.