02.07.2020 08:36

Soubor pražského Divadla RADAR uvede inscenaci Tři mušketýři v prostředí Otáčivého hlediště v Týně nad Vltavou

Soubor pražského Divadla RADAR, jehož zřizovatelem je Dům dětí a mládeže Praha 7, uvede 5., 6. a 7. července vždy od 21:30 hodin svou inscenaci Tři mušketýři v prostředí Otáčivého hlediště v Týně nad Vltavou. Divadelní parafrázi slavného románu Alexandra Dumase převedli do podoby splašené hudební komedie Daniel Hrbek, Jiří Janků a Tomáš Kořének.

Na unikátním projektu Divadla Radar v režii Luďka Horkého, vzniklém přímo pro Otáčivé hlediště, se podílelo více než 40 herců. Mezi nimi jsou členové souborů HROBESO, NAČERNO, ŠUPITOPRESTO, ZA OPONOU a ŠTRONZO, ale také „radarovští“ odchovanci z řad profesionálních herců, jako např. Martin Písařík, Jiří Panzner, Jakub Tvrdík, Lucie Valenová a další.

Bezesporu jde o nejvýpravnější inscenaci, jaká v RADARU za více než 30 let jeho historie vznikla. Martin Písařík, který v inscenaci hraje, se současně postaral o komediálně laděné choreografie a šermy. Půjde o spektakulární podívanou. Radar je školní divadlo, ze kterého se rekrutovalo v průběhu času hodně profesionálních herců. Kromě Martina Písaříka také Vojtěch Dyk, Lenka Zahradnická, Jiří Panzner a mnoho dalších. Mě osobně těší zejména to, že si mnoho z nich udělalo po letech čas na společné letní divadelní setkání. V Mušketýrech tak hrají vedle pánů Písaříka a Panznera také Tomáš Kyselka, známý z televizní Planety Yó, Lucie Valenová, která propůjčuje svůj hlas populárnímu Mufovi, Jakub Tvrdík, Kryštof Mende, Veronika Lapková nebo třeba Martin Holzknecht,“ říká režisér inscenace Luděk Horký.

Inscenace Tří mušketýrů určená pro Otáčivé hlediště je obnovenou premiérou původní úspěšné inscenace souboru NAČERNO (uváděné v Divadle Radar mezi lety 2011 – 2018)  v novém nastudování i obsazení. Realizace divadelního projektu proběhla ve spolupráci s Divadelním souborem Hrobeso, z.s. a Divadelní společností Vltavan. Romantický příběh Tří mušketýrů ve svižné hudební úpravě ukazuje, jak to dopadne, když se slavná literární klasika dostane do rukou svých vlastních hrdinů. Athos, Porthos, Aramis a D’Artagnan ožívají a bez růžových brýlí se představí divákům na unikátním Otáčivém hledišti. V České republice jsou otáčivá hlediště dvě – v Českém Krumlově a v Týně nad Vltavou, v létě 2020 je v provozu pouze to vltavotýnské.

http://divadloradar.cz

 

Autor článku: Vladana Drvotová