04.05.2021 14:58

Současná situace kultury a možnosti její podpory – diskuze

V jakém stavu je aktuálně česká kultura a jaké podpůrné prostředky má k dispozici? Jakým způsobem kulturním institucím pomáhá organizace Nová síť?

V online debatě Meltingpotu si bude povídat moderátor a kulturní manažer Saša Michailidis s ředitelkou servisní organizace pro kulturu Nová síť a festivalu Malá Inventura a členkou grantových komisí Adrianou Světlíkovou.

Živě ve středu 5. května 2021 ve 20 hodin.

A jaká budou soutěžní otázka? Tu opět zveřejníme na začátku debaty v komentářích pod přímým přenosem. Ceny jsou tematické a tak se můžete těšit na výtvarnou sadu, sbírku českých filmů a poukaz do obchodu s norskou módou.

Přednášku můžete sledovat živě na Facebooku a YouTube Meltingpotu a Fondů EHP a Norska.

Pravidla soutěže

Autor článku: Zdroj: https://www.eeagrants.cz/, převzato z: culturenet.cz

Současná situace kultury a možnosti její podpory – diskuze

Zprávy

13.05.2021

Registrujte se na dvě odpoledne prezentací, diskusí, praktických návodů a interaktivního programu věnovaného evropskému divadelnímu publiku

Audience Segmentation System in European Theatres (ASSET) je mezinárodní projekt podpořený programem Kreativní Evropa. Zaměřuje se na rozvoj kapacit divadel v oblasti výzkumu a práce s publikem. Závěrečnou mezinárodní online konferenci s názvem V hlavní roli publikum pořádá Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a partnery z pěti evropských zemí. 

11.05.2021

Výstava Josef Svoboda – scénograf prodloužena do 29. 8. 2021

Výstava, připravená ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Josef Svoboda – scénograf, obsáhne v chronologickém přehledu sled Svobodových divadelních realizací, které doprovodí výběr z autorova obsáhlého archivu – kresby, studie a makety. V samostatných výstavních celcích přiblíží expozice klíčová témata Svobodovy scénografické tvorby: práci se světlem, se zrcadly, fenomén schodiště, nebo ve své době jedinečné novátorské využití moderních technologií.

11.05.2021

Součástí unikátní československé online databáze ACTORSMAP je už přes 1 000 herců

ACTORSMAP je největší profesionální herecká databáze, která na jednom místě přehledně představuje české a slovenské herce, herečky a herecké agenty. Když ACTORSMAP v lednu 2020 z iniciativy agentur OF AGENCY, LaK Produkce, Reset Actors, More Than Stars, Myrnyx Tyrnyx vznikala, měla v portfoliu 142 umělců. Dnes je jich přes 1 000! A zájemců o služby ACTORSMAP stále přibývá.  Stejně jako nápadů, jak databázi dále rozvíjet a zdokonalovat.