13.09.2007 00:00

Soutěž pro děti s Východočeským divadlem Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice (VČD) v červnu při příležitosti Mezinárodního dne dětí vyhlásilo soutěž Poznej pohádku, namaluj pohádku, napiš pohádku, nad kterou převzal patronát známý režisér Zdeněk Troška.

Soutěž je současně doprovázena výstavou obrazů a loutek spisovatelky, grafičky a ilustrátorky dětských knih Vítězslavy Klimtové, která pro děti založila Pohádkovou zemi v Pičíně. Kromě obrazů a loutek je ve foyer k vidění i sbírka tučňáků Matěje Kalužného, syna pardubických herců Jiřího Kalužného a Romany Chvalové.

Soutěž je jakousi výzvou pro děti a jejich rodiče i učitele, aby využili svou fantazii a namalovali, vymodelovali, či napsali pohádku. V soutěži jde především o kolektivní práce dětí bez omezení věku, školních tříd a rodin, samozřejmě jsou však vítány i práce jednotlivců.

Svá díla mohou děti zasílat do pátku 21. září na adresu divadla, výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny a nejzajímavější a nejoriginálnější výtvory budou oceněny v neděli 23. září v Městském divadle před pohádkou Aláddínova kouzelná lampa. Účast na vyhlášení přislíbil sám Zdeněk Troška a další zajímaví hosté.

VČD jako dárek k novému školnímu roku nabízí vstupenky na Aláddínovu kouzelnou lampu za výhodnou cenu 100,- Kč. Pokud děti přinesou svůj příspěvek do soutěže, získají vstupenku pouze za 60,- Kč!

Východočeské divadlo pro děti kromě výstav a soutěže připravilo i Pohádkové předplatné, obsahující čtyři pohádky - Prince Bajaju Docela velkého divadla Litvínov, Jagu babu a tři loupežníky pražského Metropolitního divadla, Čertova švagra v podání herců agentury Dědiva a Ententýky královéhradeckého Divadla Drak. Hracími termíny pro tuto předplatitelskou skupinu jsou neděle od 15.00 hodin a pondělí od 17.00 hodin.

Východočeské divadlo si vychovává mladého diváka nejen v řadách nejmenších dětí, ale i mezi žáky ZŠ a studenty SŠ i VŠ, kterým rovněž nabízí cenově zvýhodněné Studentské předplatné. Abonentní skupiny pro mládež jsou rozděleny podle věku a začátky představení jsou i v dřívějších hodinách (pondělí až čtvrtek), prodej tohoto předplatného probíhá právě nyní.

Více informací o výhodnosti jednotlivých typů předplatného se dozvíte v předprodeji divadla či na internetových stránkách www.vcd.cz.

Radek Smetana

Public Relations VČD

Zdroj: smetana@vcd.cz

Autor článku: Informace z divadel