09.11.2022 11:10

Speciální vydání Tanečních aktualit je na světě! Jeho kmotrou se stane Miřenka Čechová

Před několika dny vyšlo nové tištěné Speciální vydání Tanečních aktualit, jehož tématem jsou Proměny těla v tanci. Slavnostní křest publikace je naplánován na středu 23. listopadu 2022 v Pražském kreativním centru, kmotrou se stane česká performerka Miřenka Čechová.

Redakce Tanečních aktualit srdečně zve na slavnostní křest svého v pořadí již pátého Speciálního vydání, letos s podtitulem Proměny těla v tanci. Pod editorským vedením Lucie Hayashi vznikla publikace, do které svými příspěvky přispěli autoři z tuzemska i zahraničí jako Hana Strejčková, Petra Dotlačilová, Daniela Machová, Jitka Pavlišová, Kateřina Šalounová, Anastasio Koukoutas, Marianna Pannourgia, Yuki Kawamura, Katja Vaghi a Greta Grinevičiūtė. Za loňskou sezonou napříč žánry se ohlédli Zuzana Smugalová, Hana Strejčková a Roman Vašek.

Křest letošního vydání se odehraje 23. listopadu v prostorách Pražského kreativního centra na Staroměstském náměstí od 18.00. Jeho kmotrou se po Darie Klimentové, Václavu Kunešovi, Dadje Altenburg-Kohl a Martině Lacové stane česká tanečnice, performerka a režisérka Miřenka Čechová. Slavnostní večer bude věnován další významné osobnosti české taneční kritiky Nině Vangeli.

“Letošní Speciální vydání je opravdu v lecčem speciální. Podařilo se nám oslovit ke spolupráci zahraniční autory, díky čemuž publikace dostává skutečně mezinárodní přesah, který byl vždy jedním z našich cílů. Moc se těšíme, až náš Speciál společně s Miřenkou slavnostně vypustíme do světa,” dodává editorka Lucie Hayashi.

V rámci křtu se můžete těšit na losování výherců soutěže o slevu na zakoupení letošního Speciálního vydání, setkání s redaktory a autory a mnoho dalšího.

https://www.tanecniaktuality.cz/

 

Autor článku: Zuzana Švancarová