28.05.2012 12:32

Spejbl s Hurvínkem pojedou do Liberce až na podzim, začnou v Brně

Premiéru pohádky pro dospělé Vesele se Spejblem a Hurvínkem v Liberci dnes Divadlo Spejbla a Hurvínka neodehraje. Představení pořadatelé kvůli malému zájmu diváků přesunuli na podzim. Turné, které má zajistit peníze na zájezdový autobus pro Divadlo Spejbla a Hurvínka, zahájí v úterý v Brně. ČTK to dnes řekl Karel Sladký, ředitel občanského sdružení Junior aréna, které benefice pro divadlo organizuje.    

"V Liberci jsme chtěli začínat, ale nevadí. Bude tam derniéra," uvedl Sladký.    
Za malým zájmem vidí nevhodně zvolený způsob jednání se státní správou i soukromými firmami. "Spoléhali jsme na elektronickou komunikaci s jednotlivými organizacemi. Neodhadli jsme ale, jak budou na maily reagovat," nastínil. I když je Divadlo Spejbla a Hurvínka hodně známé, odezva podle něj byla nulová. "Poučili jsme se a volíme osobní jednání. Například jsme měli minulý týden schůzku na magistrátu v Brně a to už bylo o něčem jiném. Je to náročnější, bude to déle trvat, ale nedá se nic dělat," dodal Sladký.     

Po republice odehraje Divadlo Spejbla a Hurvínka 26 benefičních představení a další čtyři v pražské Lucerně. Vstupenka stojí 1000 korun. Na nový autobus potřebuje divadlo osm milionů korun. Nyní využívá dva staré, z nichž každý má najeto přes dva miliony kilometrů.

Autor článku: ČTK: Marek Kuntoš, kš

Spejbl s Hurvínkem pojedou do Liberce až na podzim, začnou v Brně