01.02.2021 12:11

Spolek Kašpar: Nové řady live streamů a rozšířený program Rádia Kašpar

O otevření divadel se stále spekuluje, mluví se o nějakých možnostech, ale jak to všechno bude se teprve uvidí. Spolek Kašpar je připraven začít hrát hned jak to povolí, byť pro omezený počet diváků v hledišti. Ale než k tomu opravdu dojde, tak využíváme prostoru, který nám nehraní poskytlo a od ledna zkoušíme tři nové inscenace (Terasa – Celetná, Vincenc – Klubovna, Pašije – Celetná). A abychom neztratili kontakt s našimi diváky, rozvíjíme naše nově vzniklé platformy.

RÁDIO KAŠPAR, které se stalo obrovskou srdcovkou jak pro moderátory, tak i pro posluchače, změnilo od nového roku svůj vysílací formát – postupně přecházíme na čtyři moderátory denně, chystáme vysílání od rána až do půlnoci (včetně víkendů), profilují se jednotlivé bloky. O víkendu zde dokonce hostují spřátelená divadla – Činoherní studio Ústí, ostravští Bezruči, Západočeské divadlo Cheb a pražské Divadlo NaHraně. Nově vznikly webové stránky rádia www.radiokaspar.cz, které umožňují archivovat vysílání, takže již nikomu nic neunikne. Poslouchejte s námi. #Rádio Kašpar, čirá radost!

Od března minulého roku jsme již vystřídali dvě podoby streamů a teď vyzkoušíme další dvě. Režisér Filip Nuckolls přichystal jedinečný interaktivní experiment JAK SE DĚLÁ TERASA, který je přímo svázaný se zkoušením nové inscenace. Zde se postupně představí všechny složky vzniku představení – režie, dramaturgie, scénografie, kostýmní výtvarnictví, světelný design, hudební složka, herci i divadelní technika. To vše se dozvíte a navíc se můžete stát také součástí tvůrčího týmu. Co proto musíte udělat? Přečtěte, případně si poslechněte text připravované hry Jeana-Clauda Carriéra Terasa. Sledujte informační kanál Jak se dělá Terasa na www.divadlovceletne.cz. A každou středu ve 20.00 se dívejte na přímý přenos streamů na našem Facebooku Divadlo v Celetné&Spolek Kašpar. #Zkoušejte s námi!

Druhou streamovací novinkou je pořad nazvaný TŘI U STOLU, který se chystá od 25. ledna. Pořad chytře využívá výpadku kulturních akcí a zve si hosty, kteří by jinak ve svých diářích těžko hledali volný termín. Autor tohoto nápadu Jakub Špalek vysvětluje svůj záměr: „Vyberete si někoho, koho chcete pozvat a k němu dalšího hosta tak, aby se navzájem rádi potkali a vzájemně si kladli otázky. Ideálem je spontánní rozhovor tří lidí. Na samotném začátku, při výběru a domlouvání hostující dvojice, se tedy stáváte jakousi chytrou dohazovačkou. Právě složení té trojice je klíč k neopakovatelnému večeru“.

Vysílat budeme vždy v pondělí a v úterý ve 20.00 z Divadla v Celetné.

První z večerů moderuje Martina Malina Prášilová, která ke svým hostům uvedla: „Dva lidé, kteří se neznají, nikdy nespolupracovali, na první pohled dělají naprosto odlišné věci - ona je novinářka a moderátorka, on DJ a truhlář. Co tedy mají společného? Jak to, že oba několik let věnovali energii stejné věci a přesto se nikdy nepotkali? To všechno a jistě i mnohem víc si v pondělí 25.1. poví Tři u stolu - Martina Malina Prášilová, Markéta Fialová a DJ Friky. Jo a taky bude živá muzika :)“

TŘI U STOLU PROGRAM:

25. ledna Markéta Fialová a DJ Friky, moderuje Martina Prášilová
26. ledna Ivan Trojan a Miroslav Hanuš, moderuje Jakub Špalek
1. února Petr Forman a Víťa Marčík, moderuje Jakub Špalek
2. února Marie Rottrová a Roman Holý, moderuje Jitka Nerudová
8. února Libor Winkler a Jan Kvasnička, moderuje Filip Nuckolls
9. února Ivana Hloužková a Pavel Váně, moderuje Jan Zadražil

www.divadlovceletne.cz

Autor článku: Lenka Bočková