17.12.2020 15:15

Spolek Kašpar uvede jako živý rádiový přenos Kašparovu slávu vánoční

To že jsou Vánoce svátky klidu a míru, je už trochu otřepaná fráze, ale to že jsou to svátky tradic je stále velká pravda. Současný stav vánočním tradicím sice moc nenahrává, ale my jsme se rozhodli, že uděláme vše co bude v našich silách, abychom naše diváky nezklamali a naše tradice zachovali. Jsme si totiž plně vědomi, že s inscenací KAŠPAROVA SLÁVA VÁNOĆNÍ jsme vstoupili mezi vánoční stálice.

Ano, je to tak, v mnoha rodinách se tato inscenace neodmyslitelně zařadila mezi tradice bez nichž si Vánoce již nedokáží představit. Diváci se k nám každoročně vrací a to již mnoho let (premiéru jsme měli v roce 2003). Postupem času přibrali i svoje děti se kterými to dostalo ještě mnohem silnější náboj a některé ty děti již vodí i své děti, takže potkat u nás rodinu složenou ze tří generací není nic neobvyklého.

Ještě během minulého týdne jsme připravovali venkovní variantu (prosincový open – air!) Slávy, ale vzhledem k rostoucím číslům nakažených jsme od toho ustoupili a rychle vymysleli jinou variantu. SLÁVA VÁNOČNÍ BUDE a to jako živý rádiový přenos na našem Rádiu Kašpar. Zachováme Kubulu a Kubu Kubikulu, Děti z Bullerbynu, Štědrý den a koledy.

Rozhlasová premiéra proběhne v pondělí 21. prosince od 18 hodin.

Reprízy ze záznamu budou ten den od 20.00 a 22.00 a také dva následující dny 22. a 23. prosince vždy od 16., 18, 20 a 22hodin. Věříme, že i tato netradiční forma vnese do vašich domovů ten tradiční závan svátků, protože jak říkají naši diváci, bez Slávy vánoční to přece nejsou Vánoce.

Rádio lze naladit přes webové stránky www.divadlovceletne.cz, přes Facebook Divadlo v Celetné&Spolek Kašpar (kde lze také klást dotazy) a v aplikaci pro mobilní telefony Rádia.cz

Autor článku: Lenka Bočková