21.11.2005 00:00

Stránky Slováckého divadla se dočkaly 100 tisícího návštěvníka

Slovácké divadlo nevěnuje náležitou pozornost jenom vlastní divadelní produkci, ale poskytuje divákům mnohem širší servis. Jednou z jeho součástí jsou i originální internetové stránky www.slovackedivadlo.cz. V sobotu 19. listopadu se dočkaly stotisícího návštěvníka.

Uherskohradišťské internetové stránky Slováckého divadla připravuje tým několika divadelníků v čele s dramaturgyní Hanou Hložkovou, jež hlídá jejich celkovou koncepci. Autorem výtvarné podoby je Rado Benda, který se nechal inspirovat grafickými prvky Evy Jiřikovské. Program zajišťuje Marcela Trčálková.

Podle odborníků patří stránky k nejlépe vyvedeným. Multikulturní server Scéna.cz je označil za nejlepší u nás, hodnotil přitom 85 divadelních webů. Za pozornost stojí i podle Divadelních novin. Kromě tradičních odkazů na program, kontakty do divadla, přehled repertoáru a informace o hereckém souboru, se v divadle snaží i o pravidelné zpestřování. „Internetové stránky vypovídají o divadle samotném. A proto jejich návštěvníkům nabízíme i mnohem víc, než jen strohé informace. Naší ambicí je, aby se uživatelé internetu, kteří je navštíví, zdrželi i u rozhovorů, anket či fotografií. Těch je okolo čtyř stovek včetně doposud nepublikovaných,“ vypočítává herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a dodává, že prostor dostávají i bulvární zprávy ze zákulisí. „Na našich stránkách je možné dohledat i zprávy o tom, co herci zpívali na farmě Bolka Polívky nebo komu na jevišti málem shořel kostým,“ říká Kubáník s tím, že takové zprávy patří k nejoblíbenějším. Za pravdu mu dává například dvaadvacetiletá Jana Večeřová. „Studuji v Praze a během týdne jsou internetové stránky jediný zdroj informací o dění v hradišťském divadle. Denně u nich strávím necelou půlhodinu a to hlavně proto, že jsou pravidelně aktualizovány a doplňovány o novinky. Netajím se tím, že se těším hlavně na pohledy do zákulisí a na drby ze soukromí herců.“

Stránky www.slovackedivadlo.cz jsou populární i v zahraničí. „Zaregistrovali jsme několik unikátních návštěv z Argentiny, Nového Zélandu a dokonce i z Japonska. Asi se tam dozvěděli o Lišce Bystroušce, kde užíváme japonské stylizace v choreografii,“ usmívá se Josef Kubáník a dodává, že díky stále vzrůstajícímu zájmu uvažují v divadle i nad novými odkazy. V plánu jsou například ankety či diskusní fóra. Vývoj návštěvnosti přitom nebyl ideální. V prvních měsících od jejich spuštění se počet uživatelů internetu, kteří si do svého vyhledávače zadali odkaz na Slovácké divadlo, pohyboval v řádech jednotek za týden. Během čtyř let je situace zcela změnila.

Zdroj: sd@uh.cz

Autor článku: Informace z divadel