29.03.2006 00:00

Strašnické divadlo chce změnit svoji vizáž

Multikulturní budova Strašnického divadla by měla získat novou tvář. Divadlo vypsalo soutěž o nejlepší návrhy na zkrášlení divadelních prostor. Obrací se především studenty architektury či interierového designu.

„Snažíme se divadlo postupně proměňovat a přizpůsobovat ho dnešní době. Změnili jsme název, takže teď už se v Praze 10 nechodí do Solidarity, ale do Strašnického divadla. Musí samozřejmě následovat další a další kroky a jedním z nich je právě vizuální proměna. Začali jsme tím, že jsme na černou barvu vymalovali sál. Tím se nám podařilo potlačit dojem, že jste se ocitli někde v kulturním domě z poloviny šededesátých let a spíš se tu budete cítit jako v divadle; o to nám šlo,“ komentuje situaci Eva Bergerová, ředitelka společnosti Company.cz, která budovu divadla už druhým rokem provozuje.

„Divadlo není útulné, nemá šmrnc, jakoby usnulo někdy před třiceti lety. Chtěla bych, aby se u nás každý cítil dobře dvacet čtyři hodin denně. Potřebovali bychom změnit a sjednotit barevnost vnitřních prostor i fasády. Osobitost by divadlu dodaly výtvarné instalace, sochy, fantazii se meze nekladou. Např. když se zde upravoval divadelní bar, místo lustrů jsme použili bubny ze starých praček. Nejenom že to vypadá originálně, ale kupodivu tyhle světla i dobře slouží,“ dodává Eva Bergerová.

Už během prvního týdne, kdy byla soutěž vyhlášena, o možnost prohlédnout si prostory divadla přihlásili tři potenciální účastníci soutěže, všichni jsou studenty Fakulty architektury ČVUT.

Cenou za nejlepší nápady na proměnu exteriéru i interiéru divadla bude finanční odměna 7 000Kč. Uzávěrka soutěže je před koncem sezony, v pátek 16. června. Realizace vítězného návrhu by se mohla provést během prázdnin.

Jakékoli další podrobnější informace zájemci získají přímo od pracovníků divadla, své dotazy směřujte na adresu info@strasnickedivadlo.cz.

Zdroj: info@strasnickedivadlo.cz

Autor článku: Informace z divadel