30.05.2021 07:47

Střed zájmu: COVID jako příležitost – webinář

Kancelář Kreativní Evropa, ve spolupráci s IDU, pořádá Střed zájmu: COVID jako příležitost (2. června 2021 od 16 do 19 hodin, online).

Kultura a kreativní průmysly jsou pandemií tvrdě zasaženy. Kulturní organizace se s náhlým přerušením své činnosti vypořádávají různým způsobem. Střed zájmu: COVID JAKO PŘÍLEŽITOST představí změny, které se projevily v důsledku koronavirové krize a které ovlivní jejich fungování kultury i do budoucna. Hosté napříč obory představí celou škálu těchto přístupů a nabídne prostor k výměně zkušeností.

Účast přijali:

  • Lucie Drdová, Lucie Drdova Gallery – výtvarné umění
  • Štěpán Kleník, Brainz studios – nové technologie
  • Štěpán Kubišta, Jatka78 – nový cirkus
  • Václav Kuneš, 420PEOPLE – tanec
  • Adam Langer, Sladovna Písek – dětské muzeum
  • Andrea Prenghyová, DOK.Incubator – dokumentární film
  • Daniel Přibyl, Městská divadla pražská – divadlo
  • Marek Prokůpek, Vysoká škola ekonomická v Praze

Moderují Magdalena Müllerová a Eva Žáková.

Podrobný program a registrace jsou zde.

Kontakt: Hana Šormová, Kancelář Kreativní Evropa, 721 947 355, kultura@kreativnievropa.cz

Autor článku: Kancelář Kreativní Evropa

Střed zájmu: COVID jako příležitost – webinář

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.