24.02.2004 00:00

Středočeské divadlo Kladno chystá další premiéru

Šokující hru současného irského autora Martina McDonagha KRÁSKA Z LEENANE chystá se souborem SDK režisér Ondřej Zajíc. V hlavních rolích se představí Jana Jiskrová a Jaroslava Zimová, dále hrají Jiří Štřébl a Ondřej Kavan.

Silný příběh o vztazích mezi lidmi, o naději a také o tom, jak životní štěstí může protéct mezi prsty. Osou příběhu je vztah matky a její stárnoucí dcery, které osud nečekaně přivede do cesty muže a dává jí tak snad poslední životní šanci. Jde o nahlédnutí do životů dvou žen, které se potřebují, ale současně vedou i trvalý vzájemný boj o svou osobní svobodu.

I když se děj KRÁSKY Z LEENANE odehrává na drsném irském venkově, jeho naturalistické a kruté vyznění je umocněno i tím, že nás nutí přemýšlet, zda se něco podobného nemůže stát i nám, právě dnes a tady.

MARTIN MCDONAGH patří k nejhranějším moderním autorům a bývá označován za zázračné dítě současné světové dramatiky. Ačkoliv se narodil v Londýně a dodnes tam žije, všechny jeho hry se odehrávají v západním Irsku, odkud pocházejí jeho rodiče. Přestože je mu pouze třiatřicet let, jeho texty znají diváci doslova po celém světě.

 Kráska z Leenane, kterou připravuje naše divadlo je jeho prvotinou a současně bývá označována za nejlepší z jeho dramat. Šokující a místy až bolestně krutý příběh o vztahu dvou osamocených lidí, matky a dcery žijících na drsném irském venkově, má vedle velkého dramatického náboje i velmi pečlivou a překvapivou stavbu, mistrně vedené dialogy a také svérázný smysl pro humor. Je to velmi intenzivní výpověď o současných mezilidských vztazích, která jen málokterého diváka může nechat lhostejným.

PREMIÉRA 6.3. 2004 V 19.00 HODIN VE STŘEDOČESKÉM  DIVADLE KLADNO

DALŠÍ REPRÍZY. 9.3. V 19.00 HODIN, 17.3. V 10.30 HODIN. 

janku@divadlokladno.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti