10.12.2007 00:00

Střípky z Městského divadla Zlín aneb Vánoce v divadle

V knihovně se bude vyjímat!

Budova MDZ oslavila v listopadu čtyřicáté „narozeniny“ (11. 11. 1967). K této události byla vydána nová publikace k 40. výročí otevření nové budovy, která je k dostání v pokladně Městského divadla Zlín. Publikace se znamenitým grafickým designem by mohla být pro milovníky divadla i vhodným vánočním dárkem. Publikace nabízí především pohled do historie areálu budovy a je doplněna bohatou fotodokumentací. Pamětníci si mohou připomenout, jak vypadal prostor vedle kostela před započetím výstavby divadla, jak budova rostla ze země, ale i architektonické návrhy a její konečnou podobu. Z fotografií je zřejmé, jak výtvarná díla dotvářejí architektonické řešení, a vytvářejí tak sváteční atmosféru divadelního prostředí. Je zde také zdokumentována sezona 2006/2007 i kalendárium bohatě doplněné fotografiemi, informace o hostech divadla a jeho mnoha aktivitách. Publikaci uzavírá výčet článků, které o divadle vyšly v tisku.

Před Vánocemi vyšlo osmnácté číslo občasníku Suflér s cílem informovat návštěvníky a příznivce Městského divadla o dění na jevišti i v zákulisí. Říjen a listopad byl časem velkých ocenění divadlu i divadla důležitým osobnostem v jeho životě, dovíte se kterých. Na začátku prosince nezapomíná Suflér na přání radostných Vánoc a napovídá, že divadlo je tu stále a chce přispět k Vaší sváteční pohodě. V posledním týdnu letošního roku si můžete vybrat z rodinných představení, která jsou žánrovým průřezem současného repertoáru - pohádka, muzikál, tragédie, komedie. Ve zbývajícím prostoru upozorňuje na to, co můžete od divadla čekat na začátku roku 2008.

V pořadu Tvář pod maskou, která se uskuteční 12. 12. v 19 hodin v DvK, budou hosty Heleny Simerské Petra Hřebíčková a Jana Tomečková.

Tip na vánoční dárek – Vánoční předplatné

S hezkým tipem na vánoční dárek přichází tradičně Městské divadlo Zlín. Už několik let nabízí Vánoční předplatné, které mohou dát lidé pod stromeček svým milým, nebo jím odměnit své zaměstnance. Zakoupit si ho můžete v pokladně divadla už od 15. listopadu do 28. prosince 2007. Jeho držitelé dostanou předplatenku se šesti kupony (předplatenka je přenosná – můžete ji darovat nebo zapůjčit), z nichž čtyři mohou směnit za čtyři večerní nebo podvečerní představení domácího souboru a další dva za jeden titul hostujícího divadla v termínu, který jim vyhovuje. Vybraná představení pak můžete zhlédnout už od prosince až do konce sezony. Cena je 500 Kč.

Vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže

Dětem byla určena výtvarná soutěž k pohádce Červená karkulka – malí diváci posílali do divadla obrázky pohádkových postaviček z této hry. V dolním foyeru divadla je instalována výstava, na níž je 264 obrázků i trojrozměrných dílek. Vlk a Karkulka  z nich vybrali celkem 15 výherců - hlavní cenu, další čtyři hlavní a deset odměn z kreseb, které se jim nejvíc líbily. Vyhlášení vítězů proběhne ve Velkém sále 26. prosince před představením Červená karkulka ve 14.30 hodin. Obrázky jsou od dětí  ze širokého okolí: ze Vsetína, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě, Bojkovic, Kroměříže, Zlína a dalších měst.

Vánoční nabídka představení

V období Vánoc otevře Městské divadlo Zlín svou „náruč“ veřejnosti. Chvíle vánoční pohody si můžete obohatit ve Velkém sále pohádkou Červená karkulka (26. 12. ve 14.30 hod.), novinkou – tragédií Romeo a Julie (28. 12. v 19 hodin) nebo komedií Cesta do Ameriky lodí i artéskou studnou (29. 12. v 19 hodin). V Divadélku v klubu nabízíme minimuzikál Hello, Dolly! (25. 12. v 17 hod. a 26. 12. v 19 hodin). Na všechny představení můžete uplatnit kupony.

Vánoční tržiště podruhé!

Před vánočními svátky, v pátek 21. prosince, proběhne v Divadélku v klubu Městského divadla Zlín „dražba“. Nikoli opravdová, ale hravá, s nadhledem, úsměvem a náladou, která patří k správné atmosféře vánočních svátků. V loňském roce jsme si takovou akci v divadle vyzkoušeli poprvé a vyšla na výbornou. Herci i ostatní zaměstnanci divadla přinesli plno zajímavých a originálních věcí ze svých domovů, položili je na velký stůl a navzájem je mezi sebou vydražili. Překvapivě vysoký výnos z „dražby“, který činil více než 10 000 Kč obdržel dětský domov ve Vizovicích.

Ještě upozornění! Limonádový Joe se bude hrát už jen třikrát

Upozorňujeme všechny zájemce, že muzikál Limonádový Joe, který se stal absolutním vítězem divácké ankety Aplaus 2007, bude uveden už jen třikrát: v dopoledním čase v 10 hodin 18. ledna, další, večerní představení, bude 15. února a pak už jej čeká jen derniéra v dubnu. Pokud jste ještě oblíbenou hru neviděli a máte zájem se pobavit, nenechte si ujít poslední příležitost a vyberte si včas termín!

Zdroj: travnickova@divadlo.zlin.cz

Autor článku: Informace z divadel