14.06.2004 00:00

Studentské představení anglického muzikálu Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

V rámci desátého výročí založení Gymnázia Jaroslava Heyrovského (dále GJH) v Nových Butovicích jeho studenti připravují představení muzikálu Joseph and The Amazing Technicolor Dreamcoat anglického hudebního skladatele Andrew Lloyd Webera, mezi jehož nejvýznamnější díla patří celosvětově známé muzikály Cats, Evita, Jesus Christ Superstar a Phantom of Opera.

Po hudební stránce se jedná o jedno z Weberových nejstarších děl, napsal ho už ve svých 20 letech. Přesto však pouze o dva roky později uvádí svůj veleúspěšný muzikál Jesus Christ Superstar. Na muzikálu Joseph’s Dreamcoat je znát ovlivnění velkým množstvím hudebních stylů, které se po celou dobu prolínají...

Původně byl tento muzikál napsán přímo na míru studentům jedné anglické střední školy – proto si ho studenti GJH vybrali a zpracovali ho dle vlastních představ. Kostra ovšem zůstala stejná. O hudební zpracování se stará profesor hudební výchovy GJH, p.Libor Sládek, který mimochodem získal čestný titul Zlatý Amos 2000. Hudební doprovod zajišťuje rock’n’rollová kapela Caktus složená především ze studentů GJH. Vokální doprovod je tvořen částí gymnaziálního sboru Besharmonie pod vedením p.Sládka.

Na přípravě dramatické části se vystřídali již 2 režiséři – dílo započala p.Darina Martinovská, po ní žezlo převzal p.Milan Tomeš. Na muzikálu se podílí něco přes 40 studentů GJH a další externisté či bývalí studenti.

O kulisy a kostýmy se v tuto chvíli stará p.Dana Papežová, profesorka ČJ a VV GJH, spolu s mnoha studenty a studentkami.

V tuto chvíli plánujeme celkem 5 vystoupení, z toho však pouze 3 veřejná. Ta se uskuteční 25. a 26.6.2004 v kulturním domě na Stodůlkách, který nám byl poskytnut pro zkoušky a představení na více než 2 týdny, za což vedení KD patří naše velké díky.

Díky spolupráci s profesionály v oboru ozvučení a videoprojekce, firmou Phase, Vám po technické stránce můžeme nabídnout maximální zážitek z představení...

Tímto bychom Vás rádi pozvali na naše představení, v případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu joseph@gympl.com

joseph@gympl.com

Autor článku: příspěvky veřejnosti