20.10.2007 00:00

SUchdolské Divadlo a jeho akce do konce roku 2007

Naše "SUchdolské Divadlo", o.s. uvedlo v roce 2007 komedii se zpěvy na motivy stejnojnojmené hry Zdeňka Hovorky "PAMFILO A SPOL." v režii Petra Toufara. V této hře s námi spolupracuje i Komorní soubor při ZŠ v Rapšachu, jehož vedoucím je František Cvrček, jenž složil scénickou hudbu i hudbu doprovázející písňové texty autorky Lenky Cvrčkové. Tento soubor s námi spolupracuje již delší dobu, od prvopočátků našeho "SUchdolského Divadla", které vzniklo v roce 2005 a pokračuje tak v nastolené tradici ochotnického divadla, které v letošním roce slaví 101.výročí od svého vzniku (v loňském roce jsme uspořádali oslavu k 100.výročí).

V letošním roce soubor sehrál v jarních měsících poslední představení s konverzační komedií "Nezlobte babičku", uspořádal pár úspěšných zájezdů do pražských divadel (Národní divadlo - "ZVONY", Divadlo Na Jezerce - "PETROLEJOVÉ LAMPY" a naposledy Stavovské divadlo - "RICHARD III."). Zúčastnili jsme se i aktivně nesoutěžní přehlídky Bechyňské Perlení 2007 a část kolektivu absolvovala v srpnu semináře a vzdělávací program na 77.Jiráskově Hronově 2007, mezinárodní vrcholné divadelní přehlídce amatérského divadla, kde jsme shlédli na 3 desítky divadel a koncertů.

V srpnu jsme zahájili naše zájezdní hostující představení, v pátek 17.srpna to bylo v Nových Hradech, v pátek 5.října v Borovanech a nyní máme v listopadu řadu dalších měst, kde budeme hrát školní, studentská i veřejné představení:

* pátek 2.listopadu Dům kultury Chlum u Třeboně od 19.00 hodin,

* středa 14.listopadu Kulturní dům Beseda v Českých Velenicích od 10.30 hodin, 12.05 hodin a od 19.00 hodin,

* pátek 16.listopadu Divadlo J.K.Tyla v Třeboni v dopoledních hodinách pro střední školy a gymnázium a v 19.30 hodin pro veřejnost,

* pátek 23.listopadu Divadelní sál v Ledenicích od 19.00 hodin,

* a podzimní turné završíme v pořadí již 3.představením (2 premiéry, 1 repríza) v Kulturním centru - kině v Suchdole nad Lužnicí od 19.00 hodin v pátek 30.listopadu.

V prosinci pak uspořádáme po čtvrté na náměstí u radnice již tradiční "SETKÁNÍ SE SV. MIKULÁŠEM A PEKELNOU CHÁSKOU" - na programu je ohňostroj, pekelné řádění čertů v rytmu pekelné hudby, umění Historiského společenství šermu a ohně "Ad infinitum" z Polné na Jihlavsku. Záštitu nad touto akcí převzal starosta pan Kronika, který i osobně přivítá světce s anděly i pekelné tažení. Je zaručena velkolepá podívaná plná ohně a pekelných zvuků, ale i nebeského míru a světla. Partnery a sponzory akce jsou Město Suchdol nad Lužnicí, Zdeněk Gregor - Klempířské a pokrývačské práce, Magna Cartech s.r.o., Farnost sv. Mikuláše v Suchdole a Gymnázium v Třeboni. Dále plánujeme uspořádat ještě též tradiční "Živý Betlém a zpívání koled" ve spolupráci s Komorním souborem při ZŠ Rapšach a Farností sv. Mikuláše v Suchdole nad Lužnicí. Nebude chybět ani Betlémské světlo ... Tyto akce jsou výhradně v naší režii a organizaci.

Koncem září byla svolána výroční schůze našeho divadla, na které se řešilo mnoho organizačních záležitostí, od stanovení členských poplatků, přes rozhodnutí o organizování 4.plesu divadelního souboru až po stanovení programové schůze na určení nového složení repertoáru, která se uskuteční v sobotu 3.11. a každý člen bude moci vyjádřit své rozhodnutí a návrhy.

------------------------------------------------------------------------

Děkuji Vám za pozornost a těším se na spolupráci. S pozdravem zástupce vedoucího souboru Vít Pávek (www.divadlo.unas.cz)

Zdroj: pavek.vita@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel