20.03.2007 00:00

Šumperská radnice vypsala výběrové řízení na šéfa divadla

Olomouc 20. března (ČTK) - Radnice v Šumperku vypsala výběrové řízení na post ředitele místního divadla. Uchazeči se mohou hlásit do pátku. Nový šéf nahradí od příští sezony současného ředitele Oldřicha Svozila, kterému město neprodloužilo smlouvu s odvoláním na jeho důchodový věk. O novém řediteli bude rozhodovat počátkem dubna výběrová komise, následně její návrh projednají radní, řekl ČTK starosta města Zdeněk Brož.

"Ke změně na postu ředitele jsme se rozhodli proto, že stávající pan ředitel je v důchodovém věku. Očekáváme i novou krev. Nejde ale o to, že by v divadle byly nějaké zásadní problémy," uvedl Brož. Největší nápor zájemců o místo ředitele očekává těsně před uzávěrkou výběrového řízení.

Ředitel divadla Svozil se o tom, že v divadle skončí, dozvěděl před vánočními svátky. Již dříve v tisku uvedl, že jej rozhodnutí překvapilo, ale respektuje je. Funkce se ujal před sedmi lety, půl roku před slavnostním znovuobnovením divadla, které v roce 1994 vyhořelo. Zrekonstruovaný sál má kapacitu 310 míst.

Divadlo Šumperk je společnost s ručením omezeným založená městem. Radnice na jeho provoz ročně věnuje zhruba deset milionů korun.

srd fcz

Autor článku: ČTK