13.01.2022 15:10

Svůj širák nyní odhazuje online. Herec Martin Hofmann ve své životní roli Cyrana nově na Dramoxu

Dramox tento týden přidává několik novinek k více než dvěma stovkám divadelních představení. Mezi nimi i beznadějně vyprodaného Cyrana v adaptaci Divadla v Celetné, kterého divadelní portál exkluzivně natočil pro sekci Dramox Originals. Slovy herce Martina Hofmanna, pro kterého je Cyrano doslova životní rolí, je postava snad největším frajerem divadelní literatury. Kromě této divadelní legendy se předplatitelé mohou těšit na Krále Leara od Stratforského festivalu, polární výpravu nebo dvě nové inscenace Slovenského národného divadla.

Martin Hofmann coby nosáč Cyrano z Bergeracu září na prknech Divadla v Celetné již patnáctou sezonu a představení jsou stále vyprodaná. Jeden z největších romantických příběhů všech dob podtrhuje minimalistická scéna, díky které mohou předplatitelé věnovat veškerou pozornost dechberoucím hereckým výkonům. Představení je dostupné v sekci Dramox Originals, v rámci níž najdou diváci i další prestižní inscenace českých divadel.

Dramox Originals

Představení Dramox Originals přináší divákům možnost zhlédnout divadlo v ohromující kvalitě a ještě více se tak přiblížit zážitku z návštěvy živého divadla. Od počátku fungování tohoto projektu se natočilo celkem třináct divadelních her, a to včetně nově přidaného Cyrana. A které další inscenace si předplatitelé mohou užít z domova ve špičkové kvalitě?

Ztracený svět Jihočeského divadla

Výpravné představení na motivy stejnojmenné knihy A. C. Doyla potěší malé i velké diváky. Ztracený svět pojednává o dobrodružství z hlubin tajemného pralesa, který je plný divokých a nebezpečných prehistorických zvířat. Napínavou podívanou pro děti i rodiče na motivy připravilo Jihočeské divadlo. Díky Dramox Originals si můžou diváci i doma dopřát unikátní zážitek z otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

Žítkovské bohyně Východočeského divadla v Pardubicích

Žítková, oblast přímo u slovenských hranic, je magickým místem. Podle legendy v této krajině žily ženy s nadpřirozenými schopnostmi. Uměly léčit, věštit, ale také zaříkávat a škodit. Dora Idesová se snaží proniknout do světa tajemných tradic a rituálů a její pátrání se prolíná s vlastním sebepoznáním. Dramatizaci románu Kateřiny Tučkové natočil Dramox  Východočeském divadle Pardubice.

Další novinky z Dramoxu 

Divadelní platforma Dramox neustále roste a každých čtrnáct dní představuje předplatitelům nová představení z českých i světových divadel. Za rok a čtvrt svého působení nabízí skoro  220 představení od 121 divadel.

Král Lear a nová představení ze Slovenska 

Prestižní Stratforský festival je pravidelným divákům Dramoxu dobře známý. Tento týden přidává divadelní streamovací služba cenami ověnčené představení Král Lear. V hlavní roli září Colm Feore, známý především ze seriálu Dům z karet. Představení ve vysoké kvalitě a v původním znění je již tradičně doplněn o titulky v překladu Martina Hilského. Od Divadla Drak z Hradce Králové přibude inscenaci Amundsen kontra Scott o tragickém dobrodružství polárníka Roberta F. Scotta. Příběh pro děti se stínovými loutkami představuje neúspěch jako hrdinství.

Prostřednictvím nových kousků od Slovenského národného divadla se mohou předplatitelé vydat na výpravu za osobnostmi z historie. V metaforických obrazech se divákům představuje nejen život učitele národů Jana Amose Komenského, ale také jeho inspirativní myšlenky. V inscenaci Labyrinty a raje Jána Amosa exceluje Martin Huba. Druhé nově přidané představení mapuje život slovenského národního obrozence Ľudovíta Štúra. Na pozadí dramatických událostí revolučního roku 1848 zkoumá tato výjimečná inscenace povahu slovenské národní identity.

https://www.dramox.cz/

Autor článku: Kristýna Sudková