22.05.2020 08:48

Táborské divadlo podpoří soubory, které v době mimořádných vládních opatření zůstaly bez klíčových příjmů

Soukromá a nezávislá divadla zažívají náročné období. Divadlo Oskara Nedbala Tábor na současnou situaci reaguje Předplatným Plus symbolizujícím vzájemnou podporu a solidaritu. V rámci předplatného vystoupí Jiří Langmajer, Pavel Liška, Marek Taclík, Iva Pazderková, Kristýna Hrušínská, Milan Šteindler, Jan Balcar a další.

„Ukázalo se, že umělci dokáží čelit výzvám  - divadla iniciovala živé online přenosy i záznamy divadelních představení, scénická čtení z obýváků členů hereckých souborů, taneční hodiny s předními českými choreografy, nové kreativní projekty.  Minulé týdny a nucená izolace však v řadě z nás stvrdila přesvědčení, že živé umění a sdílený pocit vzájemnosti mezi jevištěm a hledištěm nelze ničím nahradit.“ komentuje současnou situaci na kulturním poli ředitelka divadla Linda Rybáková.

Po březnovém přerušení jarní sezony se proto dramaturgický tým divadla rozhodl sestavit mimořádné předplatné, které pod heslem „Vraťme kultuře život“ podpoří soukromá a nezávislá divadla, která zůstala bez klíčových příjmů.

„V průběhu podzimu divákům nabídneme představení souborů, které se k nám opakovaně vracejí, kterých si nesmírně vážíme a jejichž místo je v českém divadelním světě nezastupitelné. Prostor dostanou jak soukromé divadelní domy nabízející kvalitní zábavu s výraznými hereckými osobnostmi (např. Divadlo Ungelt, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Na Fidlovačce), tak generační soubory se specifickou poetikou i potřebou vyjádřit se k dnešnímu světu (např. A studio Rubín, VOSTO5, Cirk La Putyka)“

Předplatné skupiny Plus bude možné objednávat od 25. května.  Jednotlivá představení proběhnou v měsících září 2020 – leden 2021.

Pod symbolem „Plus“ byl zároveň sestaven pestrý červnový program, v rámci kterého vystoupí Dorota Barová, Pavel Klusák, soubor Warriot Ideal Praha, smyčcový kvartet Yolo, Geisslers Hofeomedianten nebo dva taneční soubory pod záštitou TANCE PRAHA.

#vratmekulturezivot

www.divadlotabor.cz

Autor článku: Veronika Zemanová