08.03.2022 13:51

Tanec Praha: hledáme tanečnice do site-specific projektu City Horses

Pro blížící se festival hledáme tanečnice do site-specific projektu City Horses švédských autorek Anny Kallblad a Heleny Bystrom.

O projektu

Majestátní vládcové na nás tiše shlížejí z hřbetů bronzových koní. V nejednom městě je tak příběh mužské dominance každý den na očích kolemjdoucím - předává se z generace na generaci. Kde je prostor pro ženy a jejich příběhy?
City Horses švédského tandemu Anna Källblad - Helena Bystrom je site-specific choreografií pro performerky - ženy, která reflektuje téma moci, bytí a ženského těla ve veřejném prostoru. Pojďte s námi cválat městem, vytvořit živoucí pomník v pohybu a oslavit sílu a odvahu žen napříč staletími.
Další informace o City Horses najdete zde.

Koho hledáme

- tanečnice 18+ (osoby ženského pohlaví nebo takové, které se jako žena identifikují)
- profesionální umělkyně, studentky / absolventky tanečních oborů
- umělkyně, které mají chuť rozvinout své tvůrčí schopnosti a zkušenosti v oblasti umělecké práce ve veřejném prostoru. Podmínkou je otevřenost a ochota spolupracovat.
- předchozí zkušenost s prací ve veřejném prostoru vítána
- umělkyně otevřené inter/intrakulturnímu sdílení a výměně zkušeností

Harmonogram projektu
Před odesláním přihlášky prosíme věnujte pozornost harmonogramu realizace a vlastnímu diáři. Podmínkou účasti je časová disponibilita v průběhu celého období zkoušek i veřejné prezentace.

3. - 17. 3. 2022: open call
přelom března - dubna: vyrozumění vybraných umělkyň
13. - 17. 6. 2022: zkoušky ve studiu a na lokacích
18. - 19. 6. 2022:  představení

Podmínky a finanční ohodnocení

Festival TANEC PRAHA poskytne performerkám jednorázový umělecký honorář. Podmínkou je účast na celém projektu tj. přípravné fázi / workshopu a realizovaných představeních.

Máte zájem? Vyplňte prosím přihlášku v angličtině do 17. 3. Spolu s autorkami projektu ji posoudíme a ozveme se vám na přelomu března a dubna.

Více informací

Autor článku: Převzato z: https://tanecpraha.cz/