12.05.2022 07:02

Tanec Praha: workshop – Jeden den v životě hmyzu

Venkovní workshop v zahradách Trojského zámku GHMP proběhne 29. 5. od 16:30 do 18:00. Součástí je veřejná prezentace od 17:00.
Workshop pořádá Mezinárodní festival TANEC PRAHA ve spolupráci s  GHMP v rámci doprovodného programu Bio Troja.

Cítíte se někdy jako hmyz?
Zažili jste někdy tenhle pocit?:
Jste malí, ale plní síly.
Malí, ale rychlí.
Malí, ale neskutečně barevní.
Malí, ale plní lásky a vášně.

Pojďme spolu prozkoumat sílu hmyzu!
Mohou se lidé inspirovat krásou hmyzu?
Pro hmyz je zásadní komunita.
Může se tato síla a hodnota stát i naší sílou a hodnotou?

Hledáme účastníky z řad veřejnosti i profesionálních tanečníků – jednotlivce, páry, skupiny lidí i rodiny s dětmi - kteří mají rádi pohyb a tanec, zažívají občas podobné pocity jako hmyz nebo se někdy cítí jako hmyz.

Přidejte se k nám v zahradách Trojského zámku. Workshop je zdarma.

Workshop povede tanečnice Tereza Ondrová a hosté. Tento workshop in action, který je v době konání otevřený i přihlížející veřejnosti, proběhne v zahradách Trojského zámku a je součástí připravované inscenace INSECTUM in…Prague. Autorkami projektu jsou choreografky a tanečnice Silvia Gribaudi a Tereza Ondrová. Ve své práci prolínají tanec a divadlo, vždy s důrazem na určitou formu lehkosti a ironie. Jejich choreografická strategie se zakládá na výzkumu skrze tělo, vztah s publikem a důraz na sociální rámec, v němž se inscenace či workshop odehrává. Během pandemie si choreografky kladly různé otázky: Jak by vypadal život, kdybychom se na něj podívali z perspektivy hmyzu? Může nás jiný živý tvor inspirovat natolik, že změníme vlastní život? Odpovědi na ně hledaly skrz svá vlastní těla. Jak oživit tělesnost sebeironií a tanec humorem? Jak může tanec a hra oživit vnímání našeho těla a vytvořit hravou atmosféru?

Účastí na workshopu máte možnost získát 50% slevu na jednu vstupenku na premiéru INSECTUM in…Prague (Silvia Gribaudi a Tereza Ondrová) 7.6. nebo 8.6. v rámci Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA.

Své místo na workshopu si rezervujte do 25. 5. 2022 ZDE
Více info: peckova.dzula@gmail.com

Autor článku: Júlia Pecková