24.02.2023 06:18

Taneční aktuality: výzva k účasti na workshopu pro umělecké kritiky a redaktory

Taneční aktuality vyhlašují otevřenou výzvu k účasti na workshopu pro umělecké kritiky a redaktory se zaměřením na tanec, nový cirkus a pohybové divadlo. Obsahová náplň seminářů se bude dotýkat jak otázek praktického výkonu profese, tak inovativních postupů v taneční kritice.

Workshopy povedou zahraniční lektoři a proběhnou v rámci České taneční platformy 2023. Workshopy zakončí panelová diskuze s tvůrci a kritiky, která je určená široké veřejnosti.

Dva workshopy se uskuteční ve čtvrtek 30. března 2023 v Pražském kreativním centru na Staroměstském náměstí. První povede etablovaná kritička a editorka Emily May (GB/DE), která působí v odborných médiích napříč Evropou i Amerikou. Druhý pak publicistka a kulturní manažerka Lena Megyeri (HU). Trojlístek workshopů zakončí v pátek 31. března lektorka Anette Therese Pettersen (NO), divadelní a taneční kritička, která se mimo jiné zabývá procesy a politikou současné kritiky v praxi. Workshopy jsou účastníkům nabízeny zcela zdarma.

Panelová diskuse pro veřejnost Reflexe tanečního umění: dialog kritiků a umělců proběhne 1. dubna od 17 do 19 hodin v Unijazzu v rámci festivalu Česká taneční platforma. Do diskusního panelu budou kromě lektorů přizváni také umělci a další aktéři oboru.

Workshopy i diskuze proběhnou v anglickém jazyce, podmínkou pro účast na workshopech je sepsání jednoho kritického textu pro web www.tanecniaktuality.cz.

Počet účastníků workshopů je omezen, hlaste se do 14. března 2023 prostřednictvím google formuláře.

Účastníci workshopů dostanou zdarma akreditaci na ČTP 2023. Mimopražským účastníkům bude poskytnut příspěvek na dopravu a ubytování. Účast autorů z regionů vítáme.

Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy.

Více informací o lektorech na webových stránkách Tanečních aktualit.

Kontakt: Lucie Štádlerová, lucie.s@tanecniaktuality.cz

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/