14.02.2005 00:00

Taneční skupina Deja Donne v zahraničí

Oživit všechna představení skupiny DEJA DONNE, která vznikala od roku 1999 se na požádání dánského divadla Granhoj Theatre rozhodla taneční skupina, vedená českou choreografkou Lenkou Flory. Festival se bude konat v Aarhusu ve dnech 24. dubna - 3. května 2005. Skupina, která v zahraničí spolupracuje s renomovanými institucemi vystupuje v České republice velmi zřídka. V první polovině tohoto roku vystoupí také v Německu, Velké Británii a v Kanadě.

 

ARIA SPINTA - premiéra v La Filature Mulhouse v roce 1999
koprodukční partneři: La Filature Mulhouse-Francie, Hebbel Theatre Berlín-Něměcko, deSingel Antverpy-Belgie a Internationales Sommertheater Festival Hamburg-Německo

IN BELLA COPIA - premiéra v Luzernertheater v roce 2001, představení získalo cenu Sazky a Divadelních novin „Nejlepší inscenace sezóny“ v roce 2001 v Praze; koprodukční partneři: luzerntanz am luzernertheater Lucern-Švýcarsko, Stadschouwburg Brugge, BRUGGE 2002-Belgie a Hebbel-Theater Berlín- Německo

THERE WHERE WE WERE - premiéra na festivalu Tanzwerkstatt Europa Munich v r. 2003, představení získalo cenu „Total Theatre Award“ v Edinburghu v roce 2003

Festival DEJA DONNE se koná od 24. dubna do 3. května 2005 v divadle Granhoj Theatre v Aarhusu. Zároveň se tímto soubor DEJA DONNE poprvé prezentuje ve Skandinávii.

Festival je podpořen The Arts Council of Denmark.

Na požádání souboru Four Chambres Dance Projects z Toronta vytvoří měsíci únoru a březnu Simone Sandroni a Lenka Flory představení pro dvojici interpretů Heidi Strauss a Darryl Tracy.

Projekty DEJA DONNE můžete vidět živě v následujících termínech:

13. ledna IN BELLA COPIA v divadle „Theater im Pfalzbau“ v Ludwigshafenu /Německo
21. a 22. ledna IN BELLA COPIA v divadle „Kunstlerhaus Mousonturm“ ve Frankfurtu / Německo
21. března THERE WHERE WE WERE v uměleckém centru The Junction v Cambridge / Velká Británie
7, 8. a 9. dubna nová inscenace v divadle Harbourfront Centre Toronto / Canada
26. a 27. dubna ARIA SPINTA v divadle „Granhoj Theatre“ v Aarhusu / Dánsko
29. a 30. dubna IN BELLA COPIA v divadle „Granhoj Theatre“ v Aarhusu / Dánsko
2. a 3. května THERE WHERE WE WERE v divadle „Granhoj Theatre“ v Aarhusu /Dánsko

Ve spolupráci se společností Joint Adventures a Waltrem Heunem je pokračváno v budování stabilnějších vazeb skupiny na některé pořadatele, divadla a festivaly.

Na podzim 2006 je připravována premiéra první části nové trilogie (2006-2008) pod názvem „MY NAME IS KING“. Mezi potvrzené koprodukční partnery se řadí Dance Umbrella, Londýn, Theater im Pfalzbau, Ludwigshafen, Kunstlerhaus Mousonturm, Frankfurt a JES Theatre, Stuttgart.

Další informace o taneční skupině jsou dostupné na pravidelně aktualizovaných webových stránkách www.dejadonne.com

Převzato z www.proculture.cz

Autor článku: bulletin ProCulture