14.05.2020 15:55

Taneční workshop v hospitálu Kuks s Andreou Miltnerovou

Probuďte v sobě baroko! Zažijte neopakovatelné splynutí moderního a barokního tance pod vedením věhlasné tanečnice a choreografky Andrey Miltnerové v nádherných prostorách hospitálu Kuks. Cena workshopu zahrnuje i ubytování na tomtéž místě.

Představujete si někdy, jak asi lidé v dávných dobách tančili na vznešené barokní skladby? Všimli jste si úžasné elegance pohybu, kterou vyjadřují sochy Matyáše Brauna? Už jste někdy viděli záznam barokní taneční notace? A zajímalo by vás, co tyto krásné obrázky ve skutečnosti znamenají?

Popusťte uzdu své fantazii a zkuste se přenést do tanečního sálu v období baroka pod vedením věhlasné tanečnice a choreografky Andrey Miltnerové! Zveme vás do dílny barokního tance a pohybu v hospitálu Kuks, kde prozkoumáme tento historický styl v kombinaci se současnou citlivostí a znalostmi o tom, jak naše tělo funguje.

Dílna je otevřena pro každého, kdo by se rád dozvěděl více o barokním tanci, ale nestojí o pouhou rekonstrukci starých tanečních pohybů. Program Andrey Miltnerové nabízí pohled na baroko okem moderního člověka, který věří, že inspirace minulostí může přispět k pestřejší současnosti.

Každý den začneme pečlivě strukturovaným tréninkem, který se soustředí na ladění těla a vnímání pohybu v prostoru. Za zvuků povznášející barokní hudby se pak naučíme základní kroky a sestavy barokního tance. Následně se inspirujeme Braunovými sochami a vytvoříme si díky nim prostor pro improvizovaný pohyb. Na závěr workshopu nás čeká veřejná prezentace na terase hospitálu Kuks.

Registrace do 30. 7. 2020 zde!
Více informací na stránkách festivalu THEATRUM KUKS.

Autor článku: Kristýna Kutnarová