21.05.2012 11:42

Tanečníci Bubeníčkové kvůli zranění do Val. Meziříčí nedorazí

Valašské Meziříčí na Vsetínsku se nedočká vystoupení  světově proslulých tanečníků bratrů Bubeníčkových. Dvojčata vystupující mnoho let na scénách v Německu byla avizována jako hlavní hvězdy festivalu Tanecvalmez 2012 na začátku června. Otto Bubeníček se však zranil při vystoupení v Moskvě a na Valašsku nezatančí, informoval dnes ČTK pořadatel festivalu Petr Borovička.

Pořadatelé se rozhodli zrušit sobotní program, na kterém měli bratři vystoupit, druhou plánovanou část programu přesunuli na pátek. Lístky zakoupené na vystoupení známých tanečníků mohou diváci vrátit, dostanou zpět peníze. Dvojčata plánovala ve Valašském Meziříčí předvést baletní zpracování díla Oskara Wilda Obraz Doriana Graye. Na festivalu se v pátek 1. června představí Pražský komorní balet či tanečnice Tereza Lenerová s izraelskou tanečnicí Einat Ganzovou. Akce se koná na nádvoří zámku Žerotínů.    

Jiří a Otto Bubeníčkovi se narodili roku 1974 v cirkusové rodině. Po absolvování pražské Taneční konzervatoře vstoupili do Neumeierova hamburského souboru. Otto, který se věnuje také komponování hudby k baletům, navrhování kostýmů a scénografii, dnes působí v Hamburku nadále jako první sólista. Jiří je od roku 2006, kdy se dráhy bratrů rozdělily, prvním sólistou v Semperově opeře v Drážďanech, je také autorem mnoha choreografií pro velké světové scény.

Autor článku: ČTK: jmk, snm

Tanečníci Bubeníčkové kvůli zranění do Val. Meziříčí nedorazí