21.06.2017 11:05

Teatro Tatro se vrací do Prahy, tentokrát s příběhem ruského básníka

Legendární slovenské TEATRO TATRO přiveze v české premiéře na Divadelní festival Za dveřmi představení Cirkus Charms! Diváky prostřednictvím artistického umění seznámí s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Představení v šapitó je určené pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli šířky. Hrát se bude 12. a 13. července od 18.00 hodin. 

Vstupte do světa cirkusu a nechte se jím okouzlit... Uvidíte cvičenou žraločí samici, baletku na laně i žonglování popírající zákony fyziky,“ láká na Cirkus Charms slovenský soubor, který pražské publikum mohlo na festivalu Za dveřmi vidět před dvěma lety s představení Mistr a Markétka. I tentokrát zůstává Teatro Tatro u ruské literatury. Cirkus Charms představí tvorbu surrealistického spisovatele a básníka Daniila Charmse. Představení inspirováno dílem Cirkus Šardam je ovšem určeno především pro děti. „Budete mít husí kůži z výkonů artistů, okouzlí vás lahodné zvuky našich muzikantů i barevné kreace našeho cirkusového umění,“ dodává k představení režisér Ondrej Spišák.

Teatro Tatro vzniklo v roce 1990 jako vzdor vůči kamennému divadlu, vůči divadelní zkostnatělé instituci. Od doby své existence hledá vlastní hranice divadla, které přesouvá z budov do veřejného prostoru, v němž nachází větší svobodu pro tvorbu. Jeho dvorním režisérem je Ondrej Spišák pocházející z významné slovenské umělecké rodiny.

Představení proběhne 12. a 13. července od 18.00 hodin v areálu pražského Výstaviště Holešovice.

Inscenaci Cirkus Charms uvede Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi, jenž se letos koná od 10. do 13. července. Devátý ročník festivalu mimo slovenského Teatra Tatro představí desítky dalších interpretů ze Španělska, Francie či Litvy. Mimo to se v centru Prahy a na Výstavišti Praha Holešovice představí i tuzemští divadelníci a pouliční performeři. Vstup na celý festival vyjma představení Cirkus Charms je zdarma.

Více informací na www.zadvermi.cz nebo na www.teatrotatro.sk

Autor článku: Dominika Antonie Skalová