10.06.2009 00:00

Tenisový turnaj divadelníků

Mezinárodní festival Dokořán pro hudební divadlo - Brno 2009, jehož pátý ročník organizuje Městské divadlo Brno od 13. do 20. června, slibuje lákavou podívanou: v jihomoravské metropoli se představí 19 souborů, z toho 12 z ČR a zbylých sedm zahraničních: z Německa, Slovenska, Polska a Slovinska.

Přehlídka atraktivních divadelních titulů pak bude zakončena již tradičně tenisovým turnajem divadelníků. Ten se koná již pošesté. Napínavé sportovní klání se uskuteční ve dnech 20. a 21. června na kurtech BLTC v Brně - Lužánkách (v blízkosti brněnského Městského divadla). Kromě tradičních smíšených čtyřher a ženských singlů bude mužská kategorie rozdělena na "Šašky" a "Krále" (jak u divadla jinak). Do které z nich se Vaši oblíbení herci, zpěváci, tanečníci, režiséři a ředitelé divadel přihlásili? Organizátoři tvrdí, že záleželo na každém, přibližné vodítko bylo asi takové - je-li muž připraven na nemilosrdný souboj o zlato, kde lze natrefit na vskutku ostřílené protivníky, bude zápolit coby "Král". Pakliže pán ví, že se tenisová raketa drží v ruce, ale není si úplně jist, zda dokáže v klidu ustát nálet zpěvného ptactva (kanárů) anebo ještě lépe: pokud si prostě chce přijít zahrát a necítí se jako elitní tenista, pak v přihlášce zvolil variantu "Šašek". Jakkoli hanlivě ono označení může znít, toto povolání - a to je fakt - bylo vždy jen pro velké muže.

Zajímá Vás, zda-li lidé od divadla ví, co bílý sport skutečně obnáší? Přijďte se na své oblíbence podívat! Kurty budou přístupné široké veřejnosti.

Za pořadatele:

herci Městského divadla Brno Tomáš Sagher a Stano Slovák,

manažer MdB Zdeněk Helbich

a Marcel Heide za spolupořádající společnost REALMEDIA s.r.o.

Zdroj: brouckova@mdb.cz

Autor článku: Informace z divadel