11.08.2022 10:20

Těšínské divadlo uvede sedm představení na letošním ročníku Divadelního festivalu nad řekou

Sedm představení nabídne letošní ročník Divadelního festivalu nad řekou, který připravuje Těšínské divadlo v Českém Těšíně na Karvinsku v termínu od 23. do 27. srpna. V prostoru parku Adama Sikory na česko-polské hranici se představí všechny tři scény divadla - česká, polská i dětská. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Iva Lupková.

Původně se festival konal vždy na podzim v budově divadla. Vinou epidemie koronaviru se loni přesunul do parku. V budoucnu jej divadlo chce vrátit zpět do své hlavní budovy, koncept letní a venkovní akce by ale mohl být v nějakém rozměru zachován.

„Přestože chceme od sezony 2023/2024, pokud to podmínky dovolí, vrátit festival zpět na listopadový termín a do budovy Těšínského divadla, zůstaneme zřejmě také u vřele přijatého letního setkávání s diváky v Sikorově parku," řekl ředitel divadla Petr Kracik. Do budovy divadla se program přesune i letos, ale jen v případě nepříznivého počasí.

Polská scéna divadla uvede svou verzi slavného muzikálu Šumař na střeše, v polštině Skrzypka na dachu a drama Balladyna. Klasické dílo jednoho z nejuznávanějších polských literátů Juliusze Slowackého uvedlo divadlo loni poprvé u příležitosti 70. výročí založení Polské scény divadla. Česká scéna se představí dramatem Maryša a hrou podle literární předlohy Jaroslava Foglara Rychlé šípy. Také Dětská scéna Bajka uvede dvě svá představení - Brémští muzikanti a pohádku O třech princeznách a tříhlavém drakovi. Tu druhou uvede jak v polském, tak i v českém jazyce.

https://www.tdivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, kš