25.05.2001 00:00

The Amsterdam-Maastricht Summer University 2001

Universiteit van Amsterdam a Universiteit Maastricht, Hogeschool van Amsterdam a Nadace Felix Meritis pořádají další ročník The Amsterdam-Maastricht Summer University 2001. V letošním programu se objevují kurzy z oblastí: Kulturologie a historie umění, ekonomika a politika, zdravotnictví a medicína, jazykové kurzy, právo a státní politika, média a informatika, performing arts. Mimo jiné jsou v nabídce např.:

2. - 6. července, Amsterdam, Dance Improvisations: System and Spatial Techniques, performing arts.
Kurz povede Elisabeth Corbet - bývalá sólistka Frankfurt Ballet. Účastníci si budou moci v praxi vyzkoušet metodologii a techniky improvizace Williama Forsytha.

30. července - 4. srpna, Amsterdam, The Perfomer and the Mediatel Image, workshoop in Performance a media art, performing arts.
Hlavním úkolem nového kurzu AMSU je spojit jevištní inscenátory a umělce zabývající se media artem. Kurz se bude snažit usnadnit odpověď na otázku "Jak pořídit kvalitní záznam jevištní produkce?"

20. - 23. srpna, Amsterdam, From here to there, arts management.
Kurz je určený mladým manažerům pracujícím v kulturním sektoru. Kurz zahrnuje např. témata: týmová práce či sponzorship a fund-raising. Kurz povedou Neil Wallace (ředitel Stadsschouwburg en Concertgebouw Haarlem), Iain Lanyon (nezávislý grafik, Londýn), Stuart Rogers (Teatro Kismet, Bari).

20. - 25. srpna, Amsterdam, The Creative Art of Business/The Business of Creativity, perfoming arts.
Kurz povedou Phelim McDermott a Gill Roughley. Kurz se bude zabývat improvizací, jež je základním kamenem při vzniku divadelního představení stejně jako nutností při práci profesionálních businessmanů.

Informace a přihlášky: The Amsterdam-Maastricht Summer University, P.O. Box 53066, 1007 RB Amsterdam, Holandsko, tel.: +31 20 6200225, fax: +31 20 6249368, e-mail: office@amsu.edu, http://www.amsu.edu

Autor článku: redakce