03.05.2021 11:29

Tramtarie pořádá open- air festival Červen NAŽIVO

Premiéra Láska za koronu 2, divadlo, koncerty, pohádky a spoustu další kultury čeká návštěvníky velkolepého festivalu Červen NAŽIVO, který pořádá olomoucké Divadlo Tramtarie. Open- air festival se bude odehrávat celý červen na Korunní pevnůstce v Olomouci, startuje 1. června.

2 slavnostní divadelní premiéry, 15 večerních představení, 6 koncertů včetně vystoupení Moravské  filharmonie Olomouc a 5 pohádek s doprovodným programem, tak zní základní výčet kulturních akcí, ze kterých se skládá jedinečný festival Červen NAŽIVO. Počítá se rovněž s nápaditou odpočinkovou zónou pro rodiny s dětmi, která bude na Korunní pevnůstce zpřístupněna každý den od 13 do 17 hodin po dobu trvání festivalu. V plánu jsou rovněž besedy určené středoškolskému publiku, představení pro seniory nebo interaktivní pohádková hra pro nejmenší. Vše pochopitelně proběhne v souladu s aktuálními epidemiologickými opatřeními.

Vlajkovou lodí divadelní části programu bude uvedení výsostně aktuální komedie Divadla Tramtarie Láska za koronu 2, která navazuje na inscenaci Láska za koronu, jež bořila divácké rekordy celé minulé léto na festivalech Divadelní červen open-air či Olomoucké nejen shakespearovské léto. Slavností premiéra tohoto očekávaného, exkluzivně venkovního kusu zahájí celý festivalový maraton. Divadelní fanoušky dále jistě potěší například premiéra divadelní adaptace skandálního románu Nebezpečné známosti, horká komediální novinka z pera Vladislava Kracíka Hřeben Bruce Willise nebo uvedení nejúspěšnější inscenace v dějinách Tramtarie s názvem Kabaret nahatý Shakespeare.

Značný prostor věnuje festival také dětem. Kromě oblíbených divadelních pohádek O pračlovíčkovi, O mašinkách či nejnovější Eminky a Emouška se mohou děti a rodiče těšit na výtvarné dílničky, žongléry, hudebníky, kouzelníky a mnohé další umělce, kteří vystoupí v rámci doprovodných programů a jistě nejen dětem ukáží, že hrát si naživo vždycky stojí za to.

Festival nenechá na holičkách ani hudební fanoušky nejrůznějších žánrů. Červen NAŽIVO roztančí populární olomoucké formace Morrison Hotel či Hope Astronaut. Událostí hudebního programu jistě bude vycházející hvězda Debbi, držitelka dvou cen Anděl. Zcela exkluzivní pak bude koncert Moravské filharmonie Olomouc, která s šedesátičlenným orchestrem zahraje Nejslavnější filmové melodie.

„Červen bude nabitý našimi divadelními premiérami, které jsme pro diváky připravovali během divadelní pauzy. Chybět nebudou ani inscenace, které vznikly těsně před lockdownem, vidělo je tedy jen minimum diváků. Festival tak bude našlapaný novinkami a my už se nemůžeme dočkat, že se zase setkáme s diváky naživo. Bezpečně, s ohledem na všechna opatření, ale naživo!“ (Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie)

Předprodej vstupenek na festival Červen NAŽIVO běží od 3. května na www.divadlotramtarie.cz, kde je také k dispozici kompletní program festivalu. V případě, že se akce neuskuteční, peníze za vstupenky divadlo vrací v plné výši. V současné době je uvolněno 100 vstupenek na každou akci, počítá se ale s tím, že v souladu s vládními nařízeními se budou počty navyšovat.

Autor článku: Tereza Matějková